Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Święto Służby Cywilnej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Święto Służby Cywilnej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Święto Służby Cywilnej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie

10 listopada 2022 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji Krakowie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Służby Cywilnej, podczas których Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek został uhonorowany Medalem Brązowym za Zasługi na Policji nadanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego.

W spotkaniu uczestniczyło kierownictwo małopolskiego garnizonu wraz z pracownikami cywilnymi na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie nadinsp. Michałem Ledzionem, a także Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marta Malec-Lech, samorządowcy, komendanci miejscy i powiatowi, przedstawiciele związków zawodowych policjantów oraz pracowników cywilnych. Nasz powiat reprezentowali Starosta Lesław Wieczorek, Burmistrz Szczucina Jan Sipior oraz Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Jarosław Kmieć.

Podczas uroczystej zbiórki nie zabrakło życzeń i podziękowań skierowanych do pracowników cywilnych za ich oddaną, wzorową pracę dla dobra policjantów i mieszkańców regionu. Wręczono również Medale za Długoletnią Służbę, Medale za Zasługi dla Policji i Złoty Krzyż Zasługi.

W tym roku przypada 100-lecie służby cywilnej. Ustawa z 1922 roku o państwowej służbie cywilnej była pierwszą kompleksową regulacją dotyczącą służby cywilnej i określała najważniejsze grupy zawodowe tworzące służbę cywilną oraz obowiązki i uprawnienia urzędników w II RP. Święto Służby Cywilnej obchodzimy 11 listopada w dzień odzyskania przez Polskę niepodległości.

10 listopada 2022 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji Krakowie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Służby Cywilnej, podczas których Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek został uhonorowany Medalem Brązowym za Zasługi na Policji nadanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego. W spotkaniu uczestniczyło kierownictwo małopolskiego garnizonu wraz z pracownikami cywilnymi na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie nadinsp. Michałem Ledzionem, a także Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marta Malec-Lech, samorządowcy, komendanci miejscy i powiatowi, przedstawiciele związków zawodowych policjantów oraz pracowników cywilnych. Nasz powiat reprezentowali Starosta Lesław Wieczorek, Burmistrz Szczucina Jan Sipior oraz Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Jarosław Kmieć. Podczas uroczystej zbiórki nie zabrakło życzeń i podziękowań skierowanych do pracowników cywilnych za ich oddaną, wzorową pracę dla dobra policjantów i mieszkańców regionu. Wręczono również Medale za Długoletnią Służbę, Medale za Zasługi dla Policji i Złoty Krzyż Zasługi. W tym roku przypada 100-lecie służby cywilnej. Ustawa z 1922 roku o państwowej służbie cywilnej była pierwszą kompleksową regulacją dotyczącą służby cywilnej i określała najważniejsze grupy zawodowe tworzące służbę cywilną oraz obowiązki i uprawnienia urzędników w II RP. Święto Służby Cywilnej obchodzimy 11 listopada w dzień odzyskania przez Polskę niepodległości.