Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. VIII Święto Ziemniaka w Smęgorzowie

VIII Święto Ziemniaka w Smęgorzowie

VIII Święto Ziemniaka w Smęgorzowie

26 września 2021 roku, w słoneczne, niedzielne popołudnie mieszkańcy Smęgorzowa i liczni goście zgromadzili się na stadionie sportowym aby razem świętować rozpoczęcie jesieni.
Nikt nie wyobraża sobie tej pory roku bez Święta Ziemniaka w Smęgorzowie. Uroczystość ta już na stałe wpisała się w kalendarz ważnych wydarzeń w gminie i powiecie. Mimo, iż plany krzyżowała pandemia, to dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu osób Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzów już po raz VIII zorganizowało uroczystość.

Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Tegoroczny piknik przebiegał pod hasłem „VIII Święto Ziemniaka w Smęgorzowie – dzieci i młodzież aktywnie spędzają czas wolny ” i finansowany był z budżetu Gminy Dąbrowa Tarnowska.

W spotkaniu uczestniczyli Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Sekretarz Gminy Stanisław Ryczek, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Mariola Kobos, Dyrektorzy Szkół Podstawowych w Smęgorzowie i Gruszowie Wielkim. Do Smęgorzowa przybyli również mieszkańcy sołectwa Szreniawa.

Na zaproszenie organizatorów opowiedziały Koła Gospodyń Wiejskich z Lubczy, Ujścia Jezuickiego, Nieczajnej Górnej, Gruszowa Wielkiego, Podborza, Dąbrówek Breńskich, Sołectwo Sutków.

Panie przygotowały mnóstwo pyszności, spróbować można było zupy „Rzodkie ziemnioki” ugotowanej przez Teresę Rygielską, słynnej „Zupy z Lubczykiem”, fasolki, zupy gulaszowej, pierogów, wędlin, sałatek, ciast i innych deserów. Było również stoisko z miodem – “Pasieka pod Chmurką”.

Czas pięknym śpiewem umilali goście z Lubczy: Kapela „Spod Kokocza” i zespół Lubczanie i oczywiście uczniowie Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie, którzy pod kierunkiem nauczycieli przygotowali piękny program artystyczny.

Wspaniała pogoda, pyszne jedzenie, zapach ogniska, wspólne śpiewy i oczywiście fantastyczna zabawa z zespołem „Albatros”, sprawiły, że spotkanie trwało do późnych godzin nocnych. Nie zabrakło „ziemniaczanych konkursów” i zbaw dla dzieci, dla których przygotowano też dmuchany plac zabaw i kącik plastyczny. Odbyły się również warsztaty kulinarne dla dzieci i młodzieży, gdzie chętni mogli spróbować swoich sił podczas przygotowywania posiłków.

Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzów serdecznie dziękuje Burmistrzowi Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofowi  Kaczmarskiemu, Sekretarzowi Gminy Stanisławowi Ryczkowi, pracownikom Urzędu Miejskiego i wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do organizacji Święta Ziemniaka.

źródło: Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej

26 września 2021 roku, w słoneczne, niedzielne popołudnie mieszkańcy Smęgorzowa i liczni goście zgromadzili się na stadionie sportowym aby razem świętować rozpoczęcie jesieni. Nikt nie wyobraża sobie tej pory roku bez Święta Ziemniaka w Smęgorzowie. Uroczystość ta już na stałe wpisała się w kalendarz ważnych wydarzeń w gminie i powiecie. Mimo, iż plany krzyżowała pandemia, to dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu osób Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzów już po raz VIII zorganizowało uroczystość. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Tegoroczny piknik przebiegał pod hasłem „VIII Święto Ziemniaka w Smęgorzowie – dzieci i młodzież aktywnie spędzają czas wolny ” i finansowany był z budżetu Gminy Dąbrowa Tarnowska. W spotkaniu uczestniczyli Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Sekretarz Gminy Stanisław Ryczek, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Mariola Kobos, Dyrektorzy Szkół Podstawowych w Smęgorzowie i Gruszowie Wielkim. Do Smęgorzowa przybyli również mieszkańcy sołectwa Szreniawa. Na zaproszenie organizatorów opowiedziały Koła Gospodyń Wiejskich z Lubczy, Ujścia Jezuickiego, Nieczajnej Górnej, Gruszowa Wielkiego, Podborza, Dąbrówek Breńskich, Sołectwo Sutków. Panie przygotowały mnóstwo pyszności, spróbować można było zupy „Rzodkie ziemnioki” ugotowanej przez Teresę Rygielską, słynnej „Zupy z Lubczykiem”, fasolki, zupy gulaszowej, pierogów, wędlin, sałatek, ciast i innych deserów. Było również stoisko z miodem – “Pasieka pod Chmurką”. Czas pięknym śpiewem umilali goście z Lubczy: Kapela „Spod Kokocza” i zespół Lubczanie i oczywiście uczniowie Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie, którzy pod kierunkiem nauczycieli przygotowali piękny program artystyczny. Wspaniała pogoda, pyszne jedzenie, zapach ogniska, wspólne śpiewy i oczywiście fantastyczna zabawa z zespołem „Albatros”, sprawiły, że spotkanie trwało do późnych godzin nocnych. Nie zabrakło „ziemniaczanych konkursów” i zbaw dla dzieci, dla których przygotowano też dmuchany plac zabaw i kącik plastyczny. Odbyły się również warsztaty kulinarne dla dzieci i młodzieży, gdzie chętni mogli spróbować swoich sił podczas przygotowywania posiłków. Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzów serdecznie dziękuje Burmistrzowi Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofowi  Kaczmarskiemu, Sekretarzowi Gminy Stanisławowi Ryczkowi, pracownikom Urzędu Miejskiego i wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do organizacji Święta Ziemniaka. fot. Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej źródło: Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej