1. Świętowanie 102. rocznicy Odzyskania Niepodległości w stolicy powiatu

Świętowanie 102. rocznicy Odzyskania Niepodległości w stolicy powiatu

Dziś świętujemy 102. rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji przed Pomnikiem ku czci poległych Synów Miasta Dąbrowy w parku miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej złożono wiązanki biało-czerwonych kwiatów i zapalono znicze, będące wyrazem szacunku dla walczących o wolną Polskę oraz wyrazem czci dla tych wszystkich, którzy za wolność i niepodległość oddali swoje życie. Tradycyjnie w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Tegoroczne obchody miały skromny, zupełnie inny charakter niż dotychczas, w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w całym kraju. W imieniu wszystkich mieszkańców powiatu dąbrowskiego, instytucji i organizacji, okolicznościowe wieńce i znicze pod pomnikiem złożyli Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski oraz władze samorządu powiatowego i miasta Dąbrowy Tarnowskiej: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, Przewodnicząca Rady Powiatu Marta Chrabąszcz oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski i Przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Mendys. Msza święta w intencji Ojczyzny została odprawiona przez księdza dziekana Stanisława Cyrana proboszcza dąbrowskiej parafii. Na tej patriotycznej uroczystości nie zabrakło przedstawicieli dąbrowskich strzelców wraz z pocztem sztandarowym oraz Drużyny Orląt z Lubasza. Po uroczystości odbyło się zaprzysiężenie jednego z kadetów Jednostki Strzeleckiej JS 2083, który w tym dniu został również promowany na stopień Starszego Strzelca. Obchody uświetnił poczet sztandarowy z flagą narodową wystawiony przez Samorząd Powiatu Dąbrowskiego.