Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Świętowano 10-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy

Świętowano 10-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy

Świętowano 10-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy

Wczoraj w Dworze Czernia obchodzono jubileusz powstania Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy, który od 1 grudnia 2012 roku działa pod skrzydłami Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej. To szczególne miejsce dla mieszkańców naszego powiatu mających trudności z kształtowaniem swoich relacji ze środowiskiem. To tutaj integrują się ze społecznością, uczą samodzielności, potrafią uwierzyć w swoje możliwości i rozwijają swoje talenty.

Uroczystość zgromadziła zaproszonych gości, a wśród nich samorządowców, dyrektorów i kierowników zaprzyjaźnionych instytucji oraz organizacji.

Podczas uroczystości Dyrektor ŚDS-u Irena Kawa przedstawiła wszystkim zgromadzonym historię powstania i podsumowała dotychczasową działalność placówki. Podziękowała też wszystkim tym, którzy ich wspierają. Szczególnie zwróciła się do pracowników, podopiecznych i ich rodziców.

Na jej ręce oraz Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” Beaty Partyńskiej skierowano wiele słów wdzięczności i uznania.

W imieniu Samorządu Powiatu Dąbrowskiego złożył je Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, który podkreślił, że zarówno ŚDS jak i stowarzyszenie pełnią niezwykle ważną rolę w naszym środowisku lokalnym.

Całe wydarzenie uświetnił wspaniały występ artystyczny w wykonaniu wychowanków domu samopomocy.

Wczoraj w Dworze Czernia obchodzono jubileusz powstania Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy, który od 1 grudnia 2012 roku działa pod skrzydłami Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej. To szczególne miejsce dla mieszkańców naszego powiatu mających trudności z kształtowaniem swoich relacji ze środowiskiem. To tutaj integrują się ze społecznością, uczą samodzielności, potrafią uwierzyć w swoje możliwości i rozwijają swoje talenty. Uroczystość zgromadziła zaproszonych gości, a wśród nich samorządowców, dyrektorów i kierowników zaprzyjaźnionych instytucji oraz organizacji. Podczas uroczystości Dyrektor ŚDS-u Irena Kawa przedstawiła wszystkim zgromadzonym historię powstania i podsumowała dotychczasową działalność placówki. Podziękowała też wszystkim tym, którzy ich wspierają. Szczególnie zwróciła się do pracowników, podopiecznych i ich rodziców. Na jej ręce oraz Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” Beaty Partyńskiej skierowano wiele słów wdzięczności i uznania. W imieniu Samorządu Powiatu Dąbrowskiego złożył je Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, który podkreślił, że zarówno ŚDS jak i stowarzyszenie pełnią niezwykle ważną rolę w naszym środowisku lokalnym. Całe wydarzenie uświetnił wspaniały występ artystyczny w wykonaniu wychowanków domu samopomocy.