Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Światło z betlejemskiej Groty Narodzenia już w Dąbrowie Tarnowskiej

Światło z betlejemskiej Groty Narodzenia już w Dąbrowie Tarnowskiej

Światło z betlejemskiej Groty Narodzenia już w Dąbrowie Tarnowskiej

Najpiękniejsze i najbardziej rodzinne święta w roku zawsze kojarzą się z ciepłem i blaskiem bijącym z Betlejemskiego Żłóbka. Jak co roku tak i dzisiaj - 22 grudnia br. na kilka dni przed Wieczerzą Wigilijną, dąbrowscy harcerze przynieśli Światełko Betlejemskie do dąbrowskiego Urzędu Gminy. Z rąk Komendanta Hufca ZHP Mariana Rzeźnika - betlejemski ogień odebrał Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej - Stanisław Początek. W tą wieloletnią tradycję włączyły się również dzieci z dąbrowskich, przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, jak i przedstawicielki jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej odwiedzając Urząd i przynosząc wraz z życzeniami przepiękne świąteczne stroiki.

Kilka dni wcześniej w Dąbrowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie wigilijne, podczas którego dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz dzieci niepełnosprawne skupione wokół Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń", a przebywające w nowo utworzonych Warsztatach Terapii Zajęciowej, przeżywały tajemnice Bożego Narodzenia, oglądając i przedstawiając jasełka.
Z radosnymi życzeniami, góralami, aniołem i gwiazdą, przybyły do Urzędu Gminy także i dzieci z Ochronki im Jana Pawła II wraz ze swymi wychowawczyniami s. Bożeną Ostrowską i s. Iwoną Kocemba.
W godzinach południowych na zaproszenie Dyrektor Iwony Wrzoskiewicz - Słonka oraz grona pedagogicznego, Burmistrz udał się na bożonarodzeniowe spotkanie przygotowane przez młodzież z Gimnazjum Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. W spotkaniu uczestniczyli także m.in.: Dyrektor ZOSiP Jan Sosin, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej - Jadwiga Kusior, Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury - Paweł Chojnowski, Wizytator Ferdynand Gawron oraz Prezes Miejskiego Oddziału "Civitas Christiana" - Edward Urbańczyk. Bogata w kolędy i wiersze o tematyce Świąt Bożego Narodzenia akademia została wspaniale przygotowana przez wychowawców: Lucynę Chojnowską, ks. Jana Burdka, Magdalenę Wawrzonek, Zofię Kądzielawa, Renatę Błasiak i Annę Sroka, a wykonana przez gimnazjalistów. Po akademii wszyscy łamiąc się Opłatkiem składali sobie pełne radości życzenia.
Święta Bożego Narodzenia obchodzone przez wszystkich ludzi poszukujących dobra i pokoju, dlatego w tym szczególnym okresie wszyscy pragną się spotykać na licznych spotkaniach opłatkowych, składając sobie życzenia. Życzmy sobie więc, byśmy zachowali jak najwięcej z klimatu życzliwości i serdeczności bijącego z Betlejemskiego Ognia, by te chwile świątecznego spokoju i wytchnienia stanowiły źródło siły na nadchodzący Nowy 2005 Rok.

Do siego Roku !

Źródło: Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej

Najpiękniejsze i najbardziej rodzinne święta w roku zawsze kojarzą się z ciepłem i blaskiem bijącym z Betlejemskiego Żłóbka. Jak co roku tak i dzisiaj - 22 grudnia br. na kilka dni przed Wieczerzą Wigilijną, dąbrowscy harcerze przynieśli Światełko Betlejemskie do dąbrowskiego Urzędu Gminy. Z rąk Komendanta Hufca ZHP Mariana Rzeźnika - betlejemski ogień odebrał Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej - Stanisław Początek. W tą wieloletnią tradycję włączyły się również dzieci z dąbrowskich, przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, jak i przedstawicielki jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej odwiedzając Urząd i przynosząc wraz z życzeniami przepiękne świąteczne stroiki. Kilka dni wcześniej w Dąbrowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie wigilijne, podczas którego dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz dzieci niepełnosprawne skupione wokół Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń", a przebywające w nowo utworzonych Warsztatach Terapii Zajęciowej, przeżywały tajemnice Bożego Narodzenia, oglądając i przedstawiając jasełka.Z radosnymi życzeniami, góralami, aniołem i gwiazdą, przybyły do Urzędu Gminy także i dzieci z Ochronki im Jana Pawła II wraz ze swymi wychowawczyniami s. Bożeną Ostrowską i s. Iwoną Kocemba.W godzinach południowych na zaproszenie Dyrektor Iwony Wrzoskiewicz - Słonka oraz grona pedagogicznego, Burmistrz udał się na bożonarodzeniowe spotkanie przygotowane przez młodzież z Gimnazjum Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. W spotkaniu uczestniczyli także m.in.: Dyrektor ZOSiP Jan Sosin, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej - Jadwiga Kusior, Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury - Paweł Chojnowski, Wizytator Ferdynand Gawron oraz Prezes Miejskiego Oddziału "Civitas Christiana" - Edward Urbańczyk. Bogata w kolędy i wiersze o tematyce Świąt Bożego Narodzenia akademia została wspaniale przygotowana przez wychowawców: Lucynę Chojnowską, ks. Jana Burdka, Magdalenę Wawrzonek, Zofię Kądzielawa, Renatę Błasiak i Annę Sroka, a wykonana przez gimnazjalistów. Po akademii wszyscy łamiąc się Opłatkiem składali sobie pełne radości życzenia.Święta Bożego Narodzenia obchodzone przez wszystkich ludzi poszukujących dobra i pokoju, dlatego w tym szczególnym okresie wszyscy pragną się spotykać na licznych spotkaniach opłatkowych, składając sobie życzenia. Życzmy sobie więc, byśmy zachowali jak najwięcej z klimatu życzliwości i serdeczności bijącego z Betlejemskiego Ognia, by te chwile świątecznego spokoju i wytchnienia stanowiły źródło siły na nadchodzący Nowy 2005 Rok. Do siego Roku ! Źródło: Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej