Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. XI Wojewódzki konkurs na referat z zakresu astronomii i astronautyki

XI Wojewódzki konkurs na referat z zakresu astronomii i astronautyki

W bieżącym roku szkolnym uczniowie ZSP w Szczucinie wzięli udział w XI Wojewódzkim konkursie na referat z zakresu astronomii i astronautyki zorganizowanym przez Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne im. Kazimierza Kordylewskiego w Niepołomicach.

Z wysłanych sześciu referatów, komisja konkursowa wyróżniła dwie prace uczniów tej ponadgimnazjalnej szkoły naszego powiatu, a są to: „Poszukiwanie spontanicznie złamanej symetrii" - autorstwa Malwiny Jędo i Łukasza Tomala oraz „Wpływ kosmosu na rolnictwo" – autorstwa Anity Wrzodak.
Uczniowie wyróżnionych prac wzięli udział w Seminarium Astronomiczno-Astronautycznym, które odbyło się w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
W trakcie spotkania autorom wyróżnionych prac wręczono dyplomy i nagrody.

Wysłano sześć prac uczniów z różnych klas:

1. Anna Misiaszek – referat pod tytułem „Gwiazdy".

2. Malwina Jędo, Łukasz Tomal – referat pod tytułem „Poszukiwanie spontanicznie złamanej symetrii".

3. Bartłomiej Święch – referat pod tytułem „Cykliczna zmiana biegunów na Ziemii".

4. Karolina Mamuszka – referat pod tytułem „Czarne dziury – czym są i co tak naprawdę o nich wiemy".

5. Anita Wrzodak – referat pod tytułem „Wpływ kosmosu na rolnictwo".

6. Adrian Banaś – referat pod tytułem „Wszechświat się rozszerza czy nie?".

Wyróżnionym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!

W bieżącym roku szkolnym uczniowie ZSP w Szczucinie wzięli udział w XI Wojewódzkim konkursie na referat z zakresu astronomii i astronautyki zorganizowanym przez Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne im. Kazimierza Kordylewskiego w Niepołomicach. Z wysłanych sześciu referatów, komisja konkursowa wyróżniła dwie prace uczniów tej ponadgimnazjalnej szkoły naszego powiatu, a są to: „Poszukiwanie spontanicznie złamanej symetrii" - autorstwa Malwiny Jędo i Łukasza Tomala oraz „Wpływ kosmosu na rolnictwo" – autorstwa Anity Wrzodak.Uczniowie wyróżnionych prac wzięli udział w Seminarium Astronomiczno-Astronautycznym, które odbyło się w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.W trakcie spotkania autorom wyróżnionych prac wręczono dyplomy i nagrody. Wysłano sześć prac uczniów z różnych klas: 1. Anna Misiaszek – referat pod tytułem „Gwiazdy". 2. Malwina Jędo, Łukasz Tomal – referat pod tytułem „Poszukiwanie spontanicznie złamanej symetrii". 3. Bartłomiej Święch – referat pod tytułem „Cykliczna zmiana biegunów na Ziemii". 4. Karolina Mamuszka – referat pod tytułem „Czarne dziury – czym są i co tak naprawdę o nich wiemy". 5. Anita Wrzodak – referat pod tytułem „Wpływ kosmosu na rolnictwo". 6. Adrian Banaś – referat pod tytułem „Wszechświat się rozszerza czy nie?". Wyróżnionym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!