Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony

1 Maja

1 Maja

1 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Solidarności Pracy znany jako Święto Pracy. Jest to święto, które obchodzone jest w różnych krajach świata od 1890 roku. Dzień ten ma przypominać o prawach pracowników oraz równości społecznej. Ustanowienie święta miało upamiętniać rocznicę protestu robotników w Chicago w 1886 roku walczących o lepsze warunki pracy. W Polsce dzień 1 maja został ustanowiony świętem państwowym 26 kwietnia 1950 roku.

Kościół rzymskokatolicki w ten dzień obchodzi święto św. Józefa rzemieślnika, który jest patronem ludzi pracujących.

Dzień też ma również inne ważne znaczenie dla Polaków. 1 maja 2004 roku Polska wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, Słowacją, Słowenią i Węgrami przystąpiła do Unii Europejskiej. W tym roku mija 17 lat odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej.

źródło: https://www.sejm.gov.pl

1 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Solidarności Pracy znany jako Święto Pracy. Jest to święto, które obchodzone jest w różnych krajach świata od 1890 roku. Dzień ten ma przypominać o prawach pracowników oraz równości społecznej. Ustanowienie święta miało upamiętniać rocznicę protestu robotników w Chicago w 1886 roku walczących o lepsze warunki pracy. W Polsce dzień 1 maja został ustanowiony świętem państwowym 26 kwietnia 1950 roku. Kościół rzymskokatolicki w ten dzień obchodzi święto św. Józefa rzemieślnika, który jest patronem ludzi pracujących. Dzień też ma również inne ważne znaczenie dla Polaków. 1 maja 2004 roku Polska wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, Słowacją, Słowenią i Węgrami przystąpiła do Unii Europejskiej. W tym roku mija 17 lat odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. źródło: https://www.sejm.gov.pl