Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 10 czerwca rozpoczynamy Święto Małopolski

10 czerwca rozpoczynamy Święto Małopolski

10 czerwca rozpoczynamy Święto Małopolski

10 czerwca to wyjątkowy dzień dla  Małopolan. Tego dnia przypada bowiem Święto Małopolski, które stanowi szczególną okazję do wspólnego świętowania oraz wzmacniania więzi mieszkańców regionu.

Data wydarzenia nie jest przypadkowa – została ustanowiona dla upamiętnienia trzech ważnych rocznic: 30-lecia mszy papieskiej na krakowskich Błoniach, 20-lecia wolnej Polski i 10-lecia Samorządu Regionalnego.

10 czerwca w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie z okazji Święta Małopolski 2023 odbędzie się ogólnodostępna impreza plenerowa! W nawiązaniu do zbliżających się Igrzysk Europejskich, których gospodarzem jest Województwo Małopolskie przygotowano dużo sportowych atrakcji. Odbędą się także pokazy street workoutu, breakingu i cheerlederek, strefy aktywności dla dzieci, stanowiska uczące jak dbać o zdrowie, a także blender bike, fotobudkę 360 stopni, wspinaczkę z GOPR’owcami i pokazy psów ratowniczych.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert GWIAZDY WIECZORUSylwii Grzeszczak!

Dodatkowo przez cały miesiąc czerwiec Instytucje przygotowały liczne wydarzenia, spektakle, koncerty i eventy, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej informacji oraz szczegóły wydarzenia dostępne na stronie: https://www.malopolska.pl/marka-malopolska/swieto-malopolski

10 czerwca to wyjątkowy dzień dla  Małopolan. Tego dnia przypada bowiem Święto Małopolski, które stanowi szczególną okazję do wspólnego świętowania oraz wzmacniania więzi mieszkańców regionu. Data wydarzenia nie jest przypadkowa – została ustanowiona dla upamiętnienia trzech ważnych rocznic: 30-lecia mszy papieskiej na krakowskich Błoniach, 20-lecia wolnej Polski i 10-lecia Samorządu Regionalnego. 10 czerwca w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie z okazji Święta Małopolski 2023 odbędzie się ogólnodostępna impreza plenerowa! W nawiązaniu do zbliżających się Igrzysk Europejskich, których gospodarzem jest Województwo Małopolskie przygotowano dużo sportowych atrakcji. Odbędą się także pokazy street workoutu, breakingu i cheerlederek, strefy aktywności dla dzieci, stanowiska uczące jak dbać o zdrowie, a także blender bike, fotobudkę 360 stopni, wspinaczkę z GOPR’owcami i pokazy psów ratowniczych. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert GWIAZDY WIECZORU – Sylwii Grzeszczak! Dodatkowo przez cały miesiąc czerwiec Instytucje przygotowały liczne wydarzenia, spektakle, koncerty i eventy, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Więcej informacji oraz szczegóły wydarzenia dostępne na stronie: https://www.malopolska.pl/marka-malopolska/swieto-malopolski