1. 100 lat temu odzyskaliśmy nasz kraj. Dziś świętujemy Niepodległość!

100 lat temu odzyskaliśmy nasz kraj. Dziś świętujemy Niepodległość!

W dniu dzisiejszym cała Polska świętuje 100-lecie Odzyskania Niepodległości. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, Polacy odzyskali prawo do samostanowienia i zrzucili jarzma rosyjskie, niemieckie i austro-węgierskie. Z tej okazji w całej Polsce organizowane są uroczystości, marsze i msze za ojczyznę. Również w naszej "Małej Ojczyźnie".  Wzorem lat ubiegłych w stolicy powiatu dąbrowskiego samorządowcy wspólnie z mieszkańcami będą świętować tę niezwykle ważną dla Nas Polaków rocznicę.  Pamiętajmy, aby uczcić bohaterów walki o niepodległość i wywiesić flagę na swoich balkonach i domach!