Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 100 tysięcy dolarów dla Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie

100 tysięcy dolarów dla Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie

Tegoroczna organizacja Światowego Forum Mediów Polonijnych pomogła Szkole Podstawowej w Smęgorzowie, która otrzyma 100 tysięcy dolarów.
„Dzięki działalności Małopolskiego Forum Współpracy z Polonią i organizowanemu przez stowarzyszenie Światowemu Forum Mediów Polonijnych jak również współpracy Starosty Powiatu Dąbrowskiego Krzysztofa Kaczmarskiego, tygodnik „CZAS- ZWIĄZKOWIEC" z Kanady pomaga Szkole Podstawowej w Smęgorzowie" – powiedział STANISŁAW LIS - Prezes Zarządu Małopolskiego Forum Współpracy z Polonią. Redaktor naczelny „CZASU – ZWIĄZKOWCA" Pan Stanisław Stolarczyk przekazał już szkole podstawowej 10 tys. dolarów zebranych podczas prowadzonej akcji. W tym roku udało mu się namówić panią Stefanię Dulembową, o której napisał książkę „LISTY DO NIEBA" na pomoc finansową Szkole Podstawowej w Smęgorzowie w wysokości 100.000 dolarów.

Wcześniej, dzięki akcji tygodnika „CZAS-ZWIĄZKOWIEC" z Kanady, Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie otrzymała od pani Stefanii Dulembowej – 22 laptopy, używane wcześniej przez studentów w bibliotece uniwersyteckiej im. Stefanii i Aleksandra Jana Dulembów na Uniwersytecie Ontario w OSHAWIE.

Uroczystość przekazania 100 tysięcy dolarów szkole odbędzie się 10 października 2006 r. w Szkole Podstawowej w Smęgorzowie o godz. 11.00. i połączona będzie z odsłonięciem tablicy poświęconej państwu Dulembom na budynku szkoły.
W uroczystości wezmą m.in. udział pani STEFANIA DULEMBOWA - darczyńca, redaktor naczelny tygodnika „CZAS- ZWIĄZKOWIEC"- STANISŁAW STOLARCZYK, jak również STANISŁAW LIS - prezes Małopolskiego Forum Współpracy z Polonią i inicjator Światowego Forum Współpracy z Polonią.

Źródło: Światowe Forum Mediów Polonijnych

Tegoroczna organizacja Światowego Forum Mediów Polonijnych pomogła Szkole Podstawowej w Smęgorzowie, która otrzyma 100 tysięcy dolarów.„Dzięki działalności Małopolskiego Forum Współpracy z Polonią i organizowanemu przez stowarzyszenie Światowemu Forum Mediów Polonijnych jak również współpracy Starosty Powiatu Dąbrowskiego Krzysztofa Kaczmarskiego, tygodnik „CZAS- ZWIĄZKOWIEC" z Kanady pomaga Szkole Podstawowej w Smęgorzowie" – powiedział STANISŁAW LIS - Prezes Zarządu Małopolskiego Forum Współpracy z Polonią. Redaktor naczelny „CZASU – ZWIĄZKOWCA" Pan Stanisław Stolarczyk przekazał już szkole podstawowej 10 tys. dolarów zebranych podczas prowadzonej akcji. W tym roku udało mu się namówić panią Stefanię Dulembową, o której napisał książkę „LISTY DO NIEBA" na pomoc finansową Szkole Podstawowej w Smęgorzowie w wysokości 100.000 dolarów. Wcześniej, dzięki akcji tygodnika „CZAS-ZWIĄZKOWIEC" z Kanady, Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie otrzymała od pani Stefanii Dulembowej – 22 laptopy, używane wcześniej przez studentów w bibliotece uniwersyteckiej im. Stefanii i Aleksandra Jana Dulembów na Uniwersytecie Ontario w OSHAWIE. Uroczystość przekazania 100 tysięcy dolarów szkole odbędzie się 10 października 2006 r. w Szkole Podstawowej w Smęgorzowie o godz. 11.00. i połączona będzie z odsłonięciem tablicy poświęconej państwu Dulembom na budynku szkoły.W uroczystości wezmą m.in. udział pani STEFANIA DULEMBOWA - darczyńca, redaktor naczelny tygodnika „CZAS- ZWIĄZKOWIEC"- STANISŁAW STOLARCZYK, jak również STANISŁAW LIS - prezes Małopolskiego Forum Współpracy z Polonią i inicjator Światowego Forum Współpracy z Polonią. Źródło: Światowe Forum Mediów Polonijnych