Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 101. urodziny płka Zdzisława Baszaka

101. urodziny płka Zdzisława Baszaka

101. urodziny płka Zdzisława Baszaka

8 lipca 2021 roku odbyła się uroczystość nadania sztandaru Szkole Branżowej I stopnia im. 16 Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie, połączona ze świętowaniem 101 urodzin pułkownika Zdzisława Baszaka Prezesa honorowego Okręgu Tarnowskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. To właśnie dostojny Jubilat był fundatorem sztandaru.

Samorząd Powiatu Dąbrowskiego na tej uroczystości reprezentował Wicestarosta Krzysztof Bryk, który przekazał Zdzisławowi Baszakowi okolicznościowe życzenia z wyrazami uznania za Jego działania i postawę w czasie okupacji niemieckiej oraz troskę o dziedzictwo Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego. Pogratulował także przekazania sztandaru dla szkoły.

Foto: Niezależny Serwis Informacyjny KADR

8 lipca 2021 roku odbyła się uroczystość nadania sztandaru Szkole Branżowej I stopnia im. 16 Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie, połączona ze świętowaniem 101 urodzin pułkownika Zdzisława Baszaka Prezesa honorowego Okręgu Tarnowskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. To właśnie dostojny Jubilat był fundatorem sztandaru. Samorząd Powiatu Dąbrowskiego na tej uroczystości reprezentował Wicestarosta Krzysztof Bryk, który przekazał Zdzisławowi Baszakowi okolicznościowe życzenia z wyrazami uznania za Jego działania i postawę w czasie okupacji niemieckiej oraz troskę o dziedzictwo Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego. Pogratulował także przekazania sztandaru dla szkoły. Foto: Niezależny Serwis Informacyjny KADR