Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
 1. 105 lat temu odzyskaliśmy nasz kraj. 11 listopada świętujemy Niepodległość!

105 lat temu odzyskaliśmy nasz kraj. 11 listopada świętujemy Niepodległość!

105 lat temu odzyskaliśmy nasz kraj. 11 listopada świętujemy Niepodległość!

11 listopada to niezwykle ważne święto dla nas Polaków. Jutro będziemy obchodzić 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Droga naszego kraju do niepodległości była długa i ciężka, pełna licznych powstań, stoczonych walk i oporu przeciwko zaborcom. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, Polacy odzyskali prawo do samostanowienia i zrzucili jarzma rosyjskie, niemieckie i austro-węgierskie.

Pamiętajmy, aby uczcić bohaterów walki o niepodległość i wywiesić flagę na swoich balkonach i domach!

Wzorem lat ubiegłych 11 listopada (sobota) w Dąbrowie Tarnowskiej odbędą się POWIATOWE OBCHODY ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, na które zapraszają Samorząd Powiatu Dąbrowskiego oraz Samorząd Gminy Dąbrowa Tarnowskiej.

Program uroczystości:

 • godz. 9:00 Zbiórka delegacji, pocztów sztandarowych przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, a następnie pochód ulicami miasta na Mszę Świętą prowadzony przez Orkiestrę Dętą przy Dąbrowskim Domu Kultury.
 • godz. 9:30 Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej.
 • godz. 10:30 Uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych Synów Miasta Dąbrowy w Parku Miejskim im. 100 - lecia Odzyskania Niepodległości w Dąbrowie Tarnowskiej:
  • powitanie uczestników przez Starostę Dąbrowskiego,
  • przemówienie okolicznościowe Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej,
  • składanie wieńców i wiązanek kwiatów przed Pomnikiem Poległych,
  • program artystyczny w wykonaniu młodzieży z Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie,
  • prezentacja pocztów sztandarowych,
  • poczęstunek

Wszystkie instytucje i organizacje posiadające sztandary proszone są o wystawienie pocztów sztandarowych.

11 listopada to niezwykle ważne święto dla nas Polaków. Jutro będziemy obchodzić 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Droga naszego kraju do niepodległości była długa i ciężka, pełna licznych powstań, stoczonych walk i oporu przeciwko zaborcom. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, Polacy odzyskali prawo do samostanowienia i zrzucili jarzma rosyjskie, niemieckie i austro-węgierskie. Pamiętajmy, aby uczcić bohaterów walki o niepodległość i wywiesić flagę na swoich balkonach i domach! Wzorem lat ubiegłych 11 listopada (sobota) w Dąbrowie Tarnowskiej odbędą się POWIATOWE OBCHODY ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, na które zapraszają Samorząd Powiatu Dąbrowskiego oraz Samorząd Gminy Dąbrowa Tarnowskiej. Program uroczystości: godz. 9:00 Zbiórka delegacji, pocztów sztandarowych przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, a następnie pochód ulicami miasta na Mszę Świętą prowadzony przez Orkiestrę Dętą przy Dąbrowskim Domu Kultury. godz. 9:30 Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. godz. 10:30 Uroczystość patriotyczna pod Pomnikiem Poległych Synów Miasta Dąbrowy w Parku Miejskim im. 100 - lecia Odzyskania Niepodległości w Dąbrowie Tarnowskiej: powitanie uczestników przez Starostę Dąbrowskiego, przemówienie okolicznościowe Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, składanie wieńców i wiązanek kwiatów przed Pomnikiem Poległych, program artystyczny w wykonaniu młodzieży z Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, prezentacja pocztów sztandarowych, poczęstunek Wszystkie instytucje i organizacje posiadające sztandary proszone są o wystawienie pocztów sztandarowych.