Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 11 lutego Światowym Dniem Chorego

11 lutego Światowym Dniem Chorego

11 lutego Światowym Dniem Chorego

W tym roku Światowy Dzień Chorego obchodzimy już po raz 30. Ustanowił go papież św. Jan Paweł II 13. maja 1992 roku, w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie na placu św. Piotra w Rzymie.

Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na wszystkich chorych oraz cierpiących i objęcie ich modlitwą, a także dostrzeżenie potrzeb tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca im towarzyszą.

Wszystkim osobom chorym oraz ich opiekunom Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Marta Chrabąszcz składają życzenia:

 

Mieszkańcom Powiatu Dąbrowskiego,
doświadczającym choroby i cierpienia,

życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, pogody i siły ducha,
a także wytrwałości w trudnych chwilach.

Z okazji tego wyjątkowego dnia,
składamy również słowa uznania i przekazujemy wyrazy wdzięczności
wszystkim tym, którzy wspierają chorych
i pomagają im dochodzić do zdrowia.

Serdecznie dziękujemy Pracownikom służby zdrowia,
a w szczególności Pracownikom

Szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej,
Hospicjum im. Św. Brata Alberta Chmielewskiego w Dąbrowie Tarnowskiej,
Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Dąbrowie Tarnowskiej
oraz Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska
za opiekę nad pacjentami i niesioną im pomoc,
oraz okazywane wsparcie i troskę.

Z wyrazami szacunku

Krzysztof Bryk
Wicestarosta Dąbrowski
Marta Chrabąszcz
Przewodnicząca Rady
Powiatu Dąbrowskiego
Lesław Wieczorek
Starosta Dąbrowski

 

W tym roku Światowy Dzień Chorego obchodzimy już po raz 30. Ustanowił go papież św. Jan Paweł II 13. maja 1992 roku, w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie na placu św. Piotra w Rzymie. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na wszystkich chorych oraz cierpiących i objęcie ich modlitwą, a także dostrzeżenie potrzeb tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca im towarzyszą. Wszystkim osobom chorym oraz ich opiekunom Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Marta Chrabąszcz składają życzenia:   Mieszkańcom Powiatu Dąbrowskiego, doświadczającym choroby i cierpienia, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, pogody i siły ducha, a także wytrwałości w trudnych chwilach. Z okazji tego wyjątkowego dnia,składamy również słowa uznania i przekazujemy wyrazy wdzięczności wszystkim tym, którzy wspierają chorych i pomagają im dochodzić do zdrowia. Serdecznie dziękujemy Pracownikom służby zdrowia,a w szczególności PracownikomSzpitala w Dąbrowie Tarnowskiej,Hospicjum im. Św. Brata Alberta Chmielewskiego w Dąbrowie Tarnowskiej,Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Dąbrowie Tarnowskiejoraz Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowskaza opiekę nad pacjentami i niesioną im pomoc,oraz okazywane wsparcie i troskę. Z wyrazami szacunku Krzysztof BrykWicestarosta Dąbrowski Marta ChrabąszczPrzewodnicząca RadyPowiatu Dąbrowskiego Lesław WieczorekStarosta Dąbrowski