Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 13 edycja Konkursu „Lider Polskiej Ekologii”

13 edycja Konkursu „Lider Polskiej Ekologii”

13 edycja Konkursu „Lider Polskiej Ekologii”

Konkurs Ministra Środowiska o tytuł „Lidera Polskiej Ekologii” jest organizowany od 1996 roku a statuetka trafia do tych wyróżniających się firm, jednostek samorządu terytorialnego, stowarzyszeń czy fundacji, które przyczyniając się do zachowania poprawy stanu środowiska naszego kraju, podwyższają jakość życia jego obecnych mieszkańców i przyszłych pokoleń.

 Kolejna edycja Konkursu ma na celu promowanie wśród społeczeństwa innowacyjnych działań zmierzających do ograniczenia zmian klimatu, ograniczenia hałasu, zachowania ładu przestrzennego, bezpiecznego i efektywnego zagospodarowania odpadów, ochrony gleb, oszczędzania surowców i energii.
 
Termin składania wniosków upływa dnia 31 października 2010r.
„Liderami Polskiej Ekologii” w 2009 roku zostali m.in.: Zakłady Azotowe Tarnów-Mościce oraz Tarnowskie Wodociągi.


Tytuł „Lidera Polskiej Ekologii” honoruje i promuje te jednostki, które w swojej działalności kierują się zasadą zrównoważonego rozwoju i podejmują inicjatywy „proekologiczne” służące ochronie środowiska.
 
Konkurs organizowany jest w 4 kategoriach:

- przedsiębiorstwo

 
- wyrób

- jednostka samorządu terytorialnego

- stowarzyszenia i fundacje

Tytuł „Lidera Polskiej Ekologii” dotychczas został przyznany 118 przedsiębiorstwom i jednostkom samorządu terytorialnego, dążącym do osiągnięcia wysokich standardów ochrony środowiska i zaangażowanym w inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju.
 
Termin składania wniosków upływa dnia 31 października 2010r.

Dodatkowe informacje o Konkursie można uzyskać:

Na stronie internetowej Konkursu
: www.liderpolskiejekologii.pl

 
oraz
Sekretariat Konkursu „Lider Polskiej Ekologii”
Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych
ul. Kossutha 6, 40-833 Katowice
tel.: 32 254 60 31 wew. 136, 280; faks: 32 254 17 17
e-mail: lider@ietu.katowice.pl

Departament Edukacji Ekologicznej
Ministerstwo Środowiska
ul. Wawelska 53/54, 00-922 Warszawa

oraz na stronie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie  www.krakow.rdos.gov.pl

Konkurs Ministra Środowiska o tytuł „Lidera Polskiej Ekologii” jest organizowany od 1996 roku a statuetka trafia do tych wyróżniających się firm, jednostek samorządu terytorialnego, stowarzyszeń czy fundacji, które przyczyniając się do zachowania poprawy stanu środowiska naszego kraju, podwyższają jakość życia jego obecnych mieszkańców i przyszłych pokoleń. Kolejna edycja Konkursu ma na celu promowanie wśród społeczeństwa innowacyjnych działań zmierzających do ograniczenia zmian klimatu, ograniczenia hałasu, zachowania ładu przestrzennego, bezpiecznego i efektywnego zagospodarowania odpadów, ochrony gleb, oszczędzania surowców i energii. Termin składania wniosków upływa dnia 31 października 2010r. „Liderami Polskiej Ekologii” w 2009 roku zostali m.in.: Zakłady Azotowe Tarnów-Mościce oraz Tarnowskie Wodociągi. Tytuł „Lidera Polskiej Ekologii” honoruje i promuje te jednostki, które w swojej działalności kierują się zasadą zrównoważonego rozwoju i podejmują inicjatywy „proekologiczne” służące ochronie środowiska. Konkurs organizowany jest w 4 kategoriach: - przedsiębiorstwo - wyrób - jednostka samorządu terytorialnego - stowarzyszenia i fundacje Tytuł „Lidera Polskiej Ekologii” dotychczas został przyznany 118 przedsiębiorstwom i jednostkom samorządu terytorialnego, dążącym do osiągnięcia wysokich standardów ochrony środowiska i zaangażowanym w inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Termin składania wniosków upływa dnia 31 października 2010r. Dodatkowe informacje o Konkursie można uzyskać: Na stronie internetowej Konkursu : www.liderpolskiejekologii.pl oraz Sekretariat Konkursu „Lider Polskiej Ekologii” Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych ul. Kossutha 6, 40-833 Katowice tel.: 32 254 60 31 wew. 136, 280; faks: 32 254 17 17 e-mail: lider@ietu.katowice.pl Departament Edukacji Ekologicznej Ministerstwo Środowiska ul. Wawelska 53/54, 00-922 Warszawa oraz na stronie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie  www.krakow.rdos.gov.pl