Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 150 lat szkoły

150 lat szkoły

150 lat szkoły

W tym roku Szkoła Podstawowa w Szczucinie obchodzi jubileusz 150-lecia swojego istnienia i 35-lecie rocznicy nadania jej imienia Adama Mickiewicza. Z tej okazji w szkole odbyły się dwudniowe uroczystości.

Z okazji jubileuszu uczniowie przygotowali uroczystą akademię, podczas której przedstawiono historię szkoły. Wzięli w niej udział parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i gminnych, oraz oświatowych, a także emerytowani pracownicy szkoły, nauczyciele, rodzice i uczniowie.
Podczas obchodów zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzenia szkoły i obejrzenia zbiorów dokumentujących jej historię. Na tę okazję zebrano pamiątkowe fotografie i kroniki. Można było również obejrzeć kronikę filmową obejmującą ostatnie lata pracy szkoły. Z okazji jubileuszu wydany został folder z któtką historią szkoły.
Dla uczestników szkolnych uroczystości była to również chwila, by przypomnieć jej nieżyjących już dyrektorów i pracowników. Minutą ciszy i złożeniem kwiatów pod Tablicą Pamięci uczczono śmierć dyrektorów i nauczycieli zamordowanych podczas okupacji. (baja)

Źródło: Dziennik Polski

W tym roku Szkoła Podstawowa w Szczucinie obchodzi jubileusz 150-lecia swojego istnienia i 35-lecie rocznicy nadania jej imienia Adama Mickiewicza. Z tej okazji w szkole odbyły się dwudniowe uroczystości. Z okazji jubileuszu uczniowie przygotowali uroczystą akademię, podczas której przedstawiono historię szkoły. Wzięli w niej udział parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i gminnych, oraz oświatowych, a także emerytowani pracownicy szkoły, nauczyciele, rodzice i uczniowie.Podczas obchodów zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzenia szkoły i obejrzenia zbiorów dokumentujących jej historię. Na tę okazję zebrano pamiątkowe fotografie i kroniki. Można było również obejrzeć kronikę filmową obejmującą ostatnie lata pracy szkoły. Z okazji jubileuszu wydany został folder z któtką historią szkoły.Dla uczestników szkolnych uroczystości była to również chwila, by przypomnieć jej nieżyjących już dyrektorów i pracowników. Minutą ciszy i złożeniem kwiatów pod Tablicą Pamięci uczczono śmierć dyrektorów i nauczycieli zamordowanych podczas okupacji. (baja) Źródło: Dziennik Polski