Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 16 maja Świętem Straży Granicznej

16 maja Świętem Straży Granicznej

16 maja Świętem Straży Granicznej

16 maja przypada Święto Straży Granicznej, która po raz pierwszy rozpoczęła służbę na granicy Rzeczypospolitej Polskiej 33 lata temu. Pełni niezwykle ważną służbę dla naszego bezpieczeństwa. Jej zadaniem jest ochrona granicy Polski na lądzie i na morzu, kontrola ruchu granicznego, przeciwdziałanie nielegalnej migracji oraz zwalczanie przestępczości o transgranicznym charakterze.

Formacja ta uczestniczy również w wielu przedsięwzięciach promujących ich działania i służbę. Współpracuje także z samorządem Powiatu Dąbrowskiego. Karpacki Oddział Straży Granicznej włączył się w ubiegłym roku w organizację Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa, który odbył się w czerwcu 2023 roku w Dąbrowie Tarnowskiej i zespole dworsko-parkowym w Brniu pod hasłem "Bezpieczna granica".

Przedstawiciele Placówki Straży Granicznej w Tarnowie uczestniczą też w wydarzeniach patriotycznych i kulturalnych organizowanych na Powiślu Dąbrowskim.

16 maja przypada Święto Straży Granicznej, która po raz pierwszy rozpoczęła służbę na granicy Rzeczypospolitej Polskiej 33 lata temu. Pełni niezwykle ważną służbę dla naszego bezpieczeństwa. Jej zadaniem jest ochrona granicy Polski na lądzie i na morzu, kontrola ruchu granicznego, przeciwdziałanie nielegalnej migracji oraz zwalczanie przestępczości o transgranicznym charakterze. Formacja ta uczestniczy również w wielu przedsięwzięciach promujących ich działania i służbę. Współpracuje także z samorządem Powiatu Dąbrowskiego. Karpacki Oddział Straży Granicznej włączył się w ubiegłym roku w organizację Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa, który odbył się w czerwcu 2023 roku w Dąbrowie Tarnowskiej i zespole dworsko-parkowym w Brniu pod hasłem "Bezpieczna granica". Przedstawiciele Placówki Straży Granicznej w Tarnowie uczestniczą też w wydarzeniach patriotycznych i kulturalnych organizowanych na Powiślu Dąbrowskim.