Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 16 maja Świętem Straży Granicznej

16 maja Świętem Straży Granicznej

16 maja Świętem Straży Granicznej

W niedzielę, 16 maja przypada Święto Straży Granicznej. W tym roku będzie miało wyjątkowo charakter. Straż Graniczna będzie świętować okrągłą 30-tą rocznicę powołania.

Formacja ta pełni istotną służbę dla bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Po raz pierwszy rozpoczęła służbę na granicy Rzeczypospolitej Polskiej 16 maja 1991 roku.

Jej zadaniem jest ochrona granicy państwowej na lądzie i na morzu, kontrola ruchu granicznego, przeciwdziałanie nielegalnej migracji oraz zwalczanie przestępczości o transgranicznym charakterze.

 

 

Szanowni Państwo
Funkcjonariusze i Pracownicy

Straży Granicznej

Z okazji Święta Straży Granicznej
w imieniu samorządu Powiatu Dąbrowskiego
składamy wszystkim serdeczne życzenia
i słowa uznania za codzienną ochronę granic naszego kraju
i troskę o jego bezpieczeństwo.

Dziękujemy za Waszą codzienną, sumienną i efektywną pracę
oraz zaangażowanie wkładane
w wykonywanie powierzonych obowiązków.

Niech poświęcenie włożone w służbę dla naszej Ojczyzny
będzie dla Was zawsze źródłem satysfakcji
płynącej ze świadomości dobrze spełnionego obowiązku.

Życzymy wielu sukcesów zawodowych, pomyślności w życiu osobistym
i zawodowym oraz sił do stawiania czoła kolejnym wyzwaniom.

Z wyrazami szacunku
Krzysztof Bryk
Wicestarosta Dąbrowski
Marta Chrabąszcz
Przewodnicząca Rady
Powiatu Dąbrowskiego
Lesław Wieczorek
Starosta Dąbrowski

 

W niedzielę, 16 maja przypada Święto Straży Granicznej. W tym roku będzie miało wyjątkowo charakter. Straż Graniczna będzie świętować okrągłą 30-tą rocznicę powołania. Formacja ta pełni istotną służbę dla bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Po raz pierwszy rozpoczęła służbę na granicy Rzeczypospolitej Polskiej 16 maja 1991 roku. Jej zadaniem jest ochrona granicy państwowej na lądzie i na morzu, kontrola ruchu granicznego, przeciwdziałanie nielegalnej migracji oraz zwalczanie przestępczości o transgranicznym charakterze.     Szanowni Państwo Funkcjonariusze i Pracownicy Straży Granicznej Z okazji Święta Straży Granicznej w imieniu samorządu Powiatu Dąbrowskiego składamy wszystkim serdeczne życzenia i słowa uznania za codzienną ochronę granic naszego kraju i troskę o jego bezpieczeństwo. Dziękujemy za Waszą codzienną, sumienną i efektywną pracę oraz zaangażowanie wkładane w wykonywanie powierzonych obowiązków. Niech poświęcenie włożone w służbę dla naszej Ojczyzny będzie dla Was zawsze źródłem satysfakcji płynącej ze świadomości dobrze spełnionego obowiązku. Życzymy wielu sukcesów zawodowych, pomyślności w życiu osobistym i zawodowym oraz sił do stawiania czoła kolejnym wyzwaniom. Z wyrazami szacunku Krzysztof Bryk Wicestarosta Dąbrowski Marta Chrabąszcz Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek Starosta Dąbrowski