Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 17-18 VII : Dni Ziemi Dąbrowskiej

17-18 VII : Dni Ziemi Dąbrowskiej

17-18 VII : Dni Ziemi Dąbrowskiej

Tradycyjne lipcowe spotkanie z kulturą ludową w Dąbrowie Tarnowskiej w tym roku będzie przebiegać w innej formie niż dotychczas. Nie będzie zespołów polonijnych, wystąpią ludowi artyści z Małopolski i Podkarpacia, a "Spotkania z Folklorem" będą częścią zaplanowanych na tydzień Dni Ziemi Dąbrowskiej. Impreza odbędzie się w dniach 17-18 lipca.

Wystąpią zespoły: "Ziemia Niepołomicka", "Łużnianie", "Żegocina", "Porębowianie" oraz zespół "Beskidy" z Gorlic. Zaprezentują się one najpierw nad zalewem w Narożnikach w gminie Radgoszcz, a następnie na koncercie galowym na placu przez C.H. "Dąbrowiak" w Dąbrowie Tarnowskiej.

Tradycyjnie już zespoły i kapele biorące udział w spotkaniach otrzymają pamiątkowe odlewy metalowe przedstawiające tańczącą parę w strojach ludowych. To odpowiednik "zarezerwowanych" dla festiwali polonijnych statuetek grajka.

- Dzięki pomocy sponsorów udało się sfinansować koncert popularnego zespołu "Łzy", który będzie gwiazdą wieczoru - mówi Paweł Chojnowski, dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury, organizator imprezy. - Impreza będzie więc urozmaicona, mieszkańcy będą mogli posłuchać muzyki ludowej i współczesnej.

Dąbrowa nie chce zupełnie rezygnować z organizowania festiwali z udziałem zespołów polonijnych, ale są to imprezy bardzo kosztowne. Do tej pory były one przygotowywane wspólnie z rzeszowskim oddziałem Stowarzyszenia "Wspólnota Polska". - Jeśli w następnych latach uda się zdobyć pieniądze, to chcemy wrócić do festiwali - mówi dyrektor.

Nowością w tym roku będą także Dni Ziemi Dąbrowskiej rozpoczynające się tydzień przed imprezą folklorystyczną, która będzie ich finałem. Od 11 lipca w Dąbrowie organizowane będą imprezy sportowe i rekreacyjne oraz poświęcone miastu wystawy. (baja)

Źródło: Dziennik Polski

Tradycyjne lipcowe spotkanie z kulturą ludową w Dąbrowie Tarnowskiej w tym roku będzie przebiegać w innej formie niż dotychczas. Nie będzie zespołów polonijnych, wystąpią ludowi artyści z Małopolski i Podkarpacia, a "Spotkania z Folklorem" będą częścią zaplanowanych na tydzień Dni Ziemi Dąbrowskiej. Impreza odbędzie się w dniach 17-18 lipca. Wystąpią zespoły: "Ziemia Niepołomicka", "Łużnianie", "Żegocina", "Porębowianie" oraz zespół "Beskidy" z Gorlic. Zaprezentują się one najpierw nad zalewem w Narożnikach w gminie Radgoszcz, a następnie na koncercie galowym na placu przez C.H. "Dąbrowiak" w Dąbrowie Tarnowskiej. Tradycyjnie już zespoły i kapele biorące udział w spotkaniach otrzymają pamiątkowe odlewy metalowe przedstawiające tańczącą parę w strojach ludowych. To odpowiednik "zarezerwowanych" dla festiwali polonijnych statuetek grajka. - Dzięki pomocy sponsorów udało się sfinansować koncert popularnego zespołu "Łzy", który będzie gwiazdą wieczoru - mówi Paweł Chojnowski, dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury, organizator imprezy. - Impreza będzie więc urozmaicona, mieszkańcy będą mogli posłuchać muzyki ludowej i współczesnej. Dąbrowa nie chce zupełnie rezygnować z organizowania festiwali z udziałem zespołów polonijnych, ale są to imprezy bardzo kosztowne. Do tej pory były one przygotowywane wspólnie z rzeszowskim oddziałem Stowarzyszenia "Wspólnota Polska". - Jeśli w następnych latach uda się zdobyć pieniądze, to chcemy wrócić do festiwali - mówi dyrektor. Nowością w tym roku będą także Dni Ziemi Dąbrowskiej rozpoczynające się tydzień przed imprezą folklorystyczną, która będzie ich finałem. Od 11 lipca w Dąbrowie organizowane będą imprezy sportowe i rekreacyjne oraz poświęcone miastu wystawy. (baja) Źródło: Dziennik Polski