Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 17 września historyczne derby w Dąbrowie Tarnowskiej

17 września historyczne derby w Dąbrowie Tarnowskiej

17 września historyczne derby w Dąbrowie Tarnowskiej

W sobotę 17 września 2022 r. o godz.16:00 na stadionie MLKS „Dąbrovia” odbędzie się wyjątkowy mecz w dziejach dąbrowskiej piłki nożnej. Mowa o derbach, w których na murawie spotkają się dwie drużyny z Dąbrowy Tarnowskiej: Dąbrowskie Towarzystwo Sportowe oraz Dąbrovia II, rywalizujące w B-klasowych rozgrywkach Polskiego Związku Piłki Nożnej.

To wielkie wydarzenie dla kibiców! Niewykluczone, że to pierwsze takie spotkanie w mieście od wielu, wielu lat. Można przypuszczać, że derby mogły odbyć w 1951 roku. Wtedy w jednej lidze (zwaną wówczas mistrzowskimi zawodami piłki nożnej klasy powiatowej) grały SKS ”Błyskawica” przy dąbrowskim liceum oraz Gwardia Dąbrowa Tarnowska.

DTS Dąbrowa Tarnowska od 10 lat rozgrywa mecze w B klasie, natomiast Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska dołączyła w tym sezonie.

Zapraszamy do kibicowania!

W sobotę 17 września 2022 r. o godz.16:00 na stadionie MLKS „Dąbrovia” odbędzie się wyjątkowy mecz w dziejach dąbrowskiej piłki nożnej. Mowa o derbach, w których na murawie spotkają się dwie drużyny z Dąbrowy Tarnowskiej: Dąbrowskie Towarzystwo Sportowe oraz Dąbrovia II, rywalizujące w B-klasowych rozgrywkach Polskiego Związku Piłki Nożnej. To wielkie wydarzenie dla kibiców! Niewykluczone, że to pierwsze takie spotkanie w mieście od wielu, wielu lat. Można przypuszczać, że derby mogły odbyć w 1951 roku. Wtedy w jednej lidze (zwaną wówczas mistrzowskimi zawodami piłki nożnej klasy powiatowej) grały SKS ”Błyskawica” przy dąbrowskim liceum oraz Gwardia Dąbrowa Tarnowska. DTS Dąbrowa Tarnowska od 10 lat rozgrywa mecze w B klasie, natomiast Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska dołączyła w tym sezonie. Zapraszamy do kibicowania!