Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 18-19 stycznia w Szczucinie odbędzie się XIII Festiwal Kolęd

18-19 stycznia w Szczucinie odbędzie się XIII Festiwal Kolęd

18-19 stycznia w Szczucinie odbędzie się XIII Festiwal Kolęd

W tym roku, po raz trzynasty w Szczucinie odbędzie się Dziecięcy i Młodzieżowy Festiwal Kolędowy "Kolęda Hej! To organizowany od kilkunastu lat otwarty konkurs dla dzieci i młodzieży szkolnej, którego celem jest zachęcenie do śpiewania kolęd i pastorałek tych znanych i tych zapomnianych, w sposób tradycyjny jak i według własnej aranżacji.

Miejscem kolędowania będzie Hala Widowiskowo – Sportowa w Szczucinie (ul. Rudnickiego 12). W sobotę, 18 stycznia 2020 roku od godz. 10:00 odbywać się będą eliminacje wszystkich uczestników. Natomiast w niedzielę 19 stycznia o godz. 15:00 rozpocznie się Koncert laureatów. W tym dniu festiwalu, zapewniona jest radość kolędowania, ubogacona loterią Szczęśliwych Aniołków.

  • Wykonawcy tradycyjnych kolęd i pastorałek, otrzymują dodatkowe punkty. (Wykaz znajduje się w Śpiewniku Kościelnym Ks. Jana Siedleckiego).
  • Wykonawcy innych kolęd i pastorałek, mogą także uzyskać dodatkowe punkty po przedstawieniu dokumentacji (Kantyczki, Śpiewniki regionalne).

Wątpliwości należy wyjaśnić do 11 stycznia 2020 roku.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 11 stycznia 2020 roku na adres Parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie: e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl.

W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, klasę lub wiek, miejscowość, nazwę Szkoły lub Instytucji, tytuł kolędy, telefon kontaktowy lub adres e-mailowy.

Soliści i zespoły będą oceniani przez komisję konkursową w następujących kategoriach wiekowych:

  • kategoria przedszkolna (dzieci od lat 3 do klasy „0”)
  • kategoria szkolna młodsza (dzieci od klasy 1 do klasy 4)
  • kategoria szkolna starsza (od klasy 5 do klasy 8)
  • kategoria młodzieżowa (szkoła średnia)

Każdą szkołę, przedszkole lub instytucję kultury może reprezentować maksymalnie 3 solistów lub 2 zespoły wokalno – instrumentalne albo 2 chóry wielogłosowe w danej kategorii wiekowej. Soliści mogą zaprezentować 1 utwór, a zespoły lub chóry mogą zaprezentować maksymalnie 2 utwory z towarzyszeniem instrumentów lub z podkładem muzycznym na pendrive (pamięć USB).

Dla usprawnienia organizacji Festiwalu podkład muzyczny należy przesłać do 11 stycznia 2020 roku na adres e-mail Parafii (Na pendrive powinien być nagrany tylko podkład muzyczny).

Organizatorzy festiwalu: udostępnią sprzęt nagłaśniający oraz zastrzegają sobie prawo do zmiany w regulaminie.

Parafia pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie/mags

W tym roku, po raz trzynasty w Szczucinie odbędzie się Dziecięcy i Młodzieżowy Festiwal Kolędowy "Kolęda Hej! To organizowany od kilkunastu lat otwarty konkurs dla dzieci i młodzieży szkolnej, którego celem jest zachęcenie do śpiewania kolęd i pastorałek tych znanych i tych zapomnianych, w sposób tradycyjny jak i według własnej aranżacji. Miejscem kolędowania będzie Hala Widowiskowo – Sportowa w Szczucinie (ul. Rudnickiego 12). W sobotę, 18 stycznia 2020 roku od godz. 10:00 odbywać się będą eliminacje wszystkich uczestników. Natomiast w niedzielę 19 stycznia o godz. 15:00 rozpocznie się Koncert laureatów. W tym dniu festiwalu, zapewniona jest radość kolędowania, ubogacona loterią Szczęśliwych Aniołków. Wykonawcy tradycyjnych kolęd i pastorałek, otrzymują dodatkowe punkty. (Wykaz znajduje się w Śpiewniku Kościelnym Ks. Jana Siedleckiego). Wykonawcy innych kolęd i pastorałek, mogą także uzyskać dodatkowe punkty po przedstawieniu dokumentacji (Kantyczki, Śpiewniki regionalne). Wątpliwości należy wyjaśnić do 11 stycznia 2020 roku. Zgłoszenia przyjmowane będą do 11 stycznia 2020 roku na adres Parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie: e-mail: szczucin@diecezja.tarnow.pl. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, klasę lub wiek, miejscowość, nazwę Szkoły lub Instytucji, tytuł kolędy, telefon kontaktowy lub adres e-mailowy. Soliści i zespoły będą oceniani przez komisję konkursową w następujących kategoriach wiekowych: kategoria przedszkolna (dzieci od lat 3 do klasy „0”) kategoria szkolna młodsza (dzieci od klasy 1 do klasy 4) kategoria szkolna starsza (od klasy 5 do klasy 8) kategoria młodzieżowa (szkoła średnia) Każdą szkołę, przedszkole lub instytucję kultury może reprezentować maksymalnie 3 solistów lub 2 zespoły wokalno – instrumentalne albo 2 chóry wielogłosowe w danej kategorii wiekowej. Soliści mogą zaprezentować 1 utwór, a zespoły lub chóry mogą zaprezentować maksymalnie 2 utwory z towarzyszeniem instrumentów lub z podkładem muzycznym na pendrive (pamięć USB). Dla usprawnienia organizacji Festiwalu podkład muzyczny należy przesłać do 11 stycznia 2020 roku na adres e-mail Parafii (Na pendrive powinien być nagrany tylko podkład muzyczny). Organizatorzy festiwalu: udostępnią sprzęt nagłaśniający oraz zastrzegają sobie prawo do zmiany w regulaminie. Parafia pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie/mags