Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 19 lipca jubileuszowy – setny koncert „Muzyki Zaklętej w Drewnie”!

19 lipca jubileuszowy – setny koncert „Muzyki Zaklętej w Drewnie”!

19 lipca jubileuszowy – setny koncert „Muzyki Zaklętej w Drewnie”!

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na kolejny koncert "Muzyki Zaklętej w Drewnie".

19 lipca o godz. 1800 przy dworze w Dołędze wystąpi Legend of Kazimierz w programie "Zamknij oczy". Będzie to setny koncert Festiwalu, który już od dziewięciu lat gości na Szlaku Architektury Drewnianej!

Koncertowi towarzyszył będzie rajd rowerowy, który rozpocznie się w Dołędze przy zabytkowym dworze z połowy XIX wieku o godz. 1200 (od godz. 1000 możliwość bezpłatnego zwiedzania dworu). Następnie rowerzyści udadzą się do „malowanej wsi" Zalipie - jednego z najciekawszych miejsc na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.

Tam, dzięki uprzejmości Muzeum Okręgowego w Tarnowie, wezmą udział w bezpłatnych warsztatach bibułkarskich oraz zwiedzą Zagrodę Felicji Curyłowej. Udział w Rajdzie jest bezpłatny. Chęć udziału należy zgłosić wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.drewniana.malopolska.pl i wysyłając go na adres ewelinaw@mot.krakow.pl do dnia 14 lipca 2015 roku.

Legend of Kazimierz to zespół założony przez Mateusza Frankiewicza w 2013 roku w Krakowie. W swojej działalności skupia się głównie na muzyce korzeni – czyli muzyce Żydów aszkenazyjskich, muzyce bałkańskiej – Bułgaria, Serbia i Rumunia oraz muzyce Cygańskiej. Zespół łączy w swojej działalności muzykę tradycyjną z własnymi pomysłami, wykonuje też swoje kompozycje. Ma na swoim koncie dwie płyty: „Seven Wonders" (płyta debiutancka) i już gotowa, ale jeszcze nie wydana „Jerusalem".

Skład zespołu:

  • Tomasz Pawlak – skrzypce, altówka
  • Mateusz Chmiel – klarnet, duduk, flet
  • Mateusz Frankiewicz – kontrabas
  • Paweł Iwan – akordeon
  • Tomasz Czaderski – instrumenty perkusyjne
  • Jacek Długosz – gitara, ukulele

WSTĘP WOLNY!

Dzięki uprzejmości Muzeum Okręgowego w Tarnowie w dniu 19 lipca od godz. 1000 będzie możliwość bezpłatnego zwiedzania dworu w Dołędze.

files/aktualnosci/2015/07_lipiec/07_19_lipca_jubileuszowy_ setny_koncert_Muzyki_Zakletej_w_Drewnie/mzwd.png

files/aktualnosci/2015/07_lipiec/07_19_lipca_jubileuszowy_ setny_koncert_Muzyki_Zakletej_w_Drewnie/logooo.png

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na kolejny koncert "Muzyki Zaklętej w Drewnie". 19 lipca o godz. 1800 przy dworze w Dołędze wystąpi Legend of Kazimierz w programie "Zamknij oczy". Będzie to setny koncert Festiwalu, który już od dziewięciu lat gości na Szlaku Architektury Drewnianej! Koncertowi towarzyszył będzie rajd rowerowy, który rozpocznie się w Dołędze przy zabytkowym dworze z połowy XIX wieku o godz. 1200 (od godz. 1000 możliwość bezpłatnego zwiedzania dworu). Następnie rowerzyści udadzą się do „malowanej wsi" Zalipie - jednego z najciekawszych miejsc na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. Tam, dzięki uprzejmości Muzeum Okręgowego w Tarnowie, wezmą udział w bezpłatnych warsztatach bibułkarskich oraz zwiedzą Zagrodę Felicji Curyłowej. Udział w Rajdzie jest bezpłatny. Chęć udziału należy zgłosić wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.drewniana.malopolska.pl i wysyłając go na adres ewelinaw@mot.krakow.pl do dnia 14 lipca 2015 roku. Legend of Kazimierz to zespół założony przez Mateusza Frankiewicza w 2013 roku w Krakowie. W swojej działalności skupia się głównie na muzyce korzeni – czyli muzyce Żydów aszkenazyjskich, muzyce bałkańskiej – Bułgaria, Serbia i Rumunia oraz muzyce Cygańskiej. Zespół łączy w swojej działalności muzykę tradycyjną z własnymi pomysłami, wykonuje też swoje kompozycje. Ma na swoim koncie dwie płyty: „Seven Wonders" (płyta debiutancka) i już gotowa, ale jeszcze nie wydana „Jerusalem". Skład zespołu: Tomasz Pawlak – skrzypce, altówka Mateusz Chmiel – klarnet, duduk, flet Mateusz Frankiewicz – kontrabas Paweł Iwan – akordeon Tomasz Czaderski – instrumenty perkusyjne Jacek Długosz – gitara, ukulele WSTĘP WOLNY! Dzięki uprzejmości Muzeum Okręgowego w Tarnowie w dniu 19 lipca od godz. 1000 będzie możliwość bezpłatnego zwiedzania dworu w Dołędze.