Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 19 maja Dniem Dobrych Uczynków

19 maja Dniem Dobrych Uczynków

19 maja Dniem Dobrych Uczynków

Jest to święto społecznych, bezinteresownych działań. Towarzyszy mu akcja Fundacji Ekologicznej ARKA skierowana przede wszystkim, do młodzieży szkolnej oraz organizacji społecznych.

W ramach tej akcji organizatorzy zachęcają do podejmowania różnych inicjatyw na rzecz ludzi, zwierząt i przyrody. Podczas tegorocznej akcji szczególnie zachęcamy młodzież szkolną do pomocy wybranej przez nich organizacji społecznej. Zachęcamy także organizacje do otwarcia się i poszukiwania sprzymierzeńców ich działań właśnie wśród młodzieży szkolnej. W tym znaczeniu nasza akcja promuje wzorcowe postawy obywatelskie i społeczne oraz wolontariat.

Na stronie internetowej Fundacji Ekologicznej ARKA fundacjaarka.pl znajduje się lista proponowanych działań, jakie można podjąć w ramach akcji. Jednakże dowolność podejmowanych inicjatyw sprawia, że owa lista może zostać w każdej chwili poszerzona o nowe pomysły, nadsyłane przez zainteresowanych naszym świętem bezinteresowności. Także zachęcamy do przeczytania relacji z poprzednich naszych akcji, które mogą być dla Was inspiracją.

Tak to już 15 lat temu zainicjowaliśmy Dzień Dobrych Uczynków. Czasami słyszę, iż w tym poważnym świecie zajmujemy się taką naiwną akcją. Jeżeli w nim mają dominować skandale, rozboje, wyzysk i szalona konsumpcja, to faktycznie wolimy zajmować się naszymi dobrymi uczynkami. Wolimy sadzić drzewa, pomagać zwierzętom, walczyć z niska emisją, zbierać książki, które pomagają czy pluszaki. Głęboko wierzymy, iż każdy dobry uczynek ma znaczenie. – przekonuje Wojciech Owczarz Prezes Zarządu Fundacji, pomysłodawca Dnia Dobrych Uczynków.

Zapraszamy do udziału w 16 akcji Fundacji Ekologicznej Arka!

źródło: Fundacja Ekologiczna Arka, www.fundacjaarka.pl

Jest to święto społecznych, bezinteresownych działań. Towarzyszy mu akcja Fundacji Ekologicznej ARKA skierowana przede wszystkim, do młodzieży szkolnej oraz organizacji społecznych. W ramach tej akcji organizatorzy zachęcają do podejmowania różnych inicjatyw na rzecz ludzi, zwierząt i przyrody. Podczas tegorocznej akcji szczególnie zachęcamy młodzież szkolną do pomocy wybranej przez nich organizacji społecznej. Zachęcamy także organizacje do otwarcia się i poszukiwania sprzymierzeńców ich działań właśnie wśród młodzieży szkolnej. W tym znaczeniu nasza akcja promuje wzorcowe postawy obywatelskie i społeczne oraz wolontariat. Na stronie internetowej Fundacji Ekologicznej ARKA fundacjaarka.pl znajduje się lista proponowanych działań, jakie można podjąć w ramach akcji. Jednakże dowolność podejmowanych inicjatyw sprawia, że owa lista może zostać w każdej chwili poszerzona o nowe pomysły, nadsyłane przez zainteresowanych naszym świętem bezinteresowności. Także zachęcamy do przeczytania relacji z poprzednich naszych akcji, które mogą być dla Was inspiracją. Tak to już 15 lat temu zainicjowaliśmy Dzień Dobrych Uczynków. Czasami słyszę, iż w tym poważnym świecie zajmujemy się taką naiwną akcją. Jeżeli w nim mają dominować skandale, rozboje, wyzysk i szalona konsumpcja, to faktycznie wolimy zajmować się naszymi dobrymi uczynkami. Wolimy sadzić drzewa, pomagać zwierzętom, walczyć z niska emisją, zbierać książki, które pomagają czy pluszaki. Głęboko wierzymy, iż każdy dobry uczynek ma znaczenie. – przekonuje Wojciech Owczarz Prezes Zarządu Fundacji, pomysłodawca Dnia Dobrych Uczynków. Zapraszamy do udziału w 16 akcji Fundacji Ekologicznej Arka! źródło: Fundacja Ekologiczna Arka, www.fundacjaarka.pl