Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 200 zdolnych może liczyć na pieniądze

200 zdolnych może liczyć na pieniądze

200 zdolnych może liczyć na pieniądze

Zdolniejszym będzie łatwiej się uczyć. Mają w tym pomóc stypendia województwa małopolskiego pod hasłem „Sapere Auso". Chodzi o przekazywanie od 300 do 400 złotych przez dziesięć miesięcy nauki dla dzieci i młodzieży z wybitnymi osiągnięciami – tłumaczy Wiesław Zimowski – członek zarządu województwa i Rady Fundacji zajmującej się przyznawaniem stypendiów. Pierwsze pieniądze podzielone zostaną pomiędzy dwustu stypendystów na wiosnę.

Więcej na temat zasad ubiegania się o nagrody będzie można się wkrótce dowiedzieć odwiedzając stronę internetową województwa www.malopolska.mw.gov.pl .
Inicjatorom zależy by lista wyróżnionych z roku na rok była coraz dłuższa. W wychowaniu elitarnej grupy zdolnych obywateli ma pomóc założenie, że stypendia małopolskie będą pomostowe. W fundowaniu stypendiów pomagają najlepsze firmy i przedsiębiorstwa regionu. Nazwa "Sapere Auso" pochodzi od wyróżnienia , które król Stanisław August Poniatowski wręczył księdzu Stanisławowi Konarskiemu i oznacza „Temu, który ośmielił się być mądrym".

Źródło: Radio MAKS

Zdolniejszym będzie łatwiej się uczyć. Mają w tym pomóc stypendia województwa małopolskiego pod hasłem „Sapere Auso". Chodzi o przekazywanie od 300 do 400 złotych przez dziesięć miesięcy nauki dla dzieci i młodzieży z wybitnymi osiągnięciami – tłumaczy Wiesław Zimowski – członek zarządu województwa i Rady Fundacji zajmującej się przyznawaniem stypendiów. Pierwsze pieniądze podzielone zostaną pomiędzy dwustu stypendystów na wiosnę. Więcej na temat zasad ubiegania się o nagrody będzie można się wkrótce dowiedzieć odwiedzając stronę internetową województwa www.malopolska.mw.gov.pl .Inicjatorom zależy by lista wyróżnionych z roku na rok była coraz dłuższa. W wychowaniu elitarnej grupy zdolnych obywateli ma pomóc założenie, że stypendia małopolskie będą pomostowe. W fundowaniu stypendiów pomagają najlepsze firmy i przedsiębiorstwa regionu. Nazwa "Sapere Auso" pochodzi od wyróżnienia , które król Stanisław August Poniatowski wręczył księdzu Stanisławowi Konarskiemu i oznacza „Temu, który ośmielił się być mądrym". Źródło: Radio MAKS