1. 2013 - Rokiem Powstania Styczniowego

2013 - Rokiem Powstania Styczniowego

Komisja konkursowa przyznała również dwa wyróżnienia dla: Katarzyny Ryczek

Nagrody książkowe ufundowane przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego wręczyła
Dyrektor szkoły Pani Agata Fido.

15 lutego br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się konkurs czytelniczo - recytatorski pn. „2013 - Rokiem Powstania Styczniowego" zorganizowany dla uczniów szkół gimnazjalnych z Powiatu Dąbrowskiego. Konkurs podzielony został na dwa etapy. Pierwsza część obejmowała test sprawdzający znajomość dzieła Wierna rzeka Stefana Żeromskiego. W drugiej części uczniowie prezentowali swe umiejętności recytatorskie. Tematyka tych wierszy związana była z walkami Polaków o niepodległość. Rywalizacja była niezwykle wyrównana. Zwyciężczynią konkursu została Klaudia Zaród z Zespołu Szkół w Gręboszowie – opiekun Pani Jolanta Apryasz. II miejsce zdobył Kamil Rodak z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – opiekun Pani Elżbieta Sytoń. III miejsce zajęła Anna Wątroba z Gimnazjum im. kardynała Wyszyńskiego w Oleśnie – opiekun Pani Barbara Gawlik. Komisja konkursowa przyznała również dwa wyróżnienia dla: Katarzyny Ryczekz Publicznego Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim – opiekun Pani Elżbieta Kaczochai Sylwii Podosek z Publicznego Gimnazjum w Radgoszczy – opiekun Pani Olga Juras - Makuch. Organizatorkami konkursu w imieniu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej były nauczycielki tej szkoły Pani Agnieszka Ruta i Pani Anna Janczak, które wraz z Panią Barbarą Irlą zasiadały również w jury. Nagrody książkowe ufundowane przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego wręczyłaDyrektor szkoły Pani Agata Fido. Poczęstunek dla uczniów zapewniony został dzięki hojności szkolnej Rady Rodziców.