Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 21 i 22 stycznia - świętem wszystkich babć i dziadków

21 i 22 stycznia - świętem wszystkich babć i dziadków

21 i 22 stycznia - świętem wszystkich babć i dziadków

W dniach 21 i 22 stycznia wszystkie babcie i dziadkowie mają swoje święto, które stanowi znakomitą okazję by wyrazić im swoją wdzięczność i złożyć życzenia.

Pomysł uhonorowania babć w naszym kraju narodził się w 1964 roku z inicjatywy kobiecego pisma „Kobieta i Życie", Dzień Dziadka zaczęliśmy obchodzić dopiero w 1981 roku. Oba święta bardzo szybko stały się ważnymi dniami w rodzinnym kalendarzu Polaków obchodzonymi odpowiednio w dniu 21 stycznia – Dzień Babci i w dniu 22 stycznia – Dzień Dziadka.

Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Marta Chrabąszcz składają serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta.W dniach 21 i 22 stycznia wszystkie babcie i dziadkowie mają swoje święto, które stanowi znakomitą okazję by wyrazić im swoją wdzięczność i złożyć życzenia. Pomysł uhonorowania babć w naszym kraju narodził się w 1964 roku z inicjatywy kobiecego pisma „Kobieta i Życie", Dzień Dziadka zaczęliśmy obchodzić dopiero w 1981 roku. Oba święta bardzo szybko stały się ważnymi dniami w rodzinnym kalendarzu Polaków obchodzonymi odpowiednio w dniu 21 stycznia – Dzień Babci i w dniu 22 stycznia – Dzień Dziadka. Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Marta Chrabąszcz składają serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta.