Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi

Dziś wypada największe ekologiczne święto świata obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi od 1990 roku świętowany jest 22 kwietnia. Organizowane są wówczas różne warsztaty, spotkania, akcje zbierania śmieci oraz akcje sadzenia drzew. W powiecie dąbrowskim, w ubiegłym tygodniu odbyła się akcja pod hasłem „Małopolskie Dni dla Klimatu” w ramach projektu LIFE- IP EKOMAŁOPOLSKA. Blisko 200 uczniów zasadziło 3000 sadzonek drzew w dąbrowskim lesie Beleryt. Akcję tą poprzedziły zajęcia terenowe, przeprowadzone przez leśniczego, których celem było kształtowanie u dzieci i młodzieży postaw ekologicznych oraz edukacja z zakresu sadzenia drzew.

Każdego roku Dzień Ziemi obchodzony jest pod konkretnym hasłem przewodnim. W tym roku to : "Inwestujmy w naszą planetę". Głównym celem tegorocznych obchodów jest nakłonienie firm, polityków oraz obywateli do zmian w różnych obszarach działalności.

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska i regionalne dyrekcje to instytucje powołane do zabezpieczania interesów przyrody w procesach inwestycyjnych i innych działaniach. Z okazji Dnia Ziemi GDOŚ przy współpracy z regionalnymi dyrekcjami proponuje spędzanie wolnego czasu na łonie natury.

Na stronie GDOŚ na Facebooku co kilka dni będzie zamieszczany cykl publikacji pt. „Majówka w Plenerze”, w których przedstawiane będą propozycje wycieczek po ciekawych, lecz mniej znanych miejscach w całym kraju.

Zachęcamy do śledzenia https://www.gov.pl/web/gdos/aktualnosci4

 

Dziś wypada największe ekologiczne święto świata obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi od 1990 roku świętowany jest 22 kwietnia. Organizowane są wówczas różne warsztaty, spotkania, akcje zbierania śmieci oraz akcje sadzenia drzew. W powiecie dąbrowskim, w ubiegłym tygodniu odbyła się akcja pod hasłem „Małopolskie Dni dla Klimatu” w ramach projektu LIFE- IP EKOMAŁOPOLSKA. Blisko 200 uczniów zasadziło 3000 sadzonek drzew w dąbrowskim lesie Beleryt. Akcję tą poprzedziły zajęcia terenowe, przeprowadzone przez leśniczego, których celem było kształtowanie u dzieci i młodzieży postaw ekologicznych oraz edukacja z zakresu sadzenia drzew. Każdego roku Dzień Ziemi obchodzony jest pod konkretnym hasłem przewodnim. W tym roku to : "Inwestujmy w naszą planetę". Głównym celem tegorocznych obchodów jest nakłonienie firm, polityków oraz obywateli do zmian w różnych obszarach działalności. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska i regionalne dyrekcje to instytucje powołane do zabezpieczania interesów przyrody w procesach inwestycyjnych i innych działaniach. Z okazji Dnia Ziemi GDOŚ przy współpracy z regionalnymi dyrekcjami proponuje spędzanie wolnego czasu na łonie natury. Na stronie GDOŚ na Facebooku co kilka dni będzie zamieszczany cykl publikacji pt. „Majówka w Plenerze”, w których przedstawiane będą propozycje wycieczek po ciekawych, lecz mniej znanych miejscach w całym kraju. Zachęcamy do śledzenia https://www.gov.pl/web/gdos/aktualnosci4   źródło: https://www.gov.pl/web/gdos