Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 24 marca - Narodowy Dzień Życia

24 marca - Narodowy Dzień Życia

24 marca - Narodowy Dzień Życia

Dziś w całej Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Życia uchwalony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 27 sierpnia 2004 roku. Zgodnie z uchwałą dzień ten „powinien stać się okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych. /…/ powinien być również motywem solidarności społecznej, zachętą do wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia”.

Fundacja Narodowego Dnia Życia, która powstała w roku 2009, za główny cel swojej działalności obrała promowanie wartości rodziny we wszystkich jej płaszczyznach, upowszechnianie wiedzy na temat budowania relacji rodzinnych, wskazanie zagrożeń dla rodziny i wypracowanie sposobów poradzenia sobie z nimi. Fundacja zwraca uwagę, że silna rodzina jest fundamentem społeczeństwa obywatelskiego i odgrywa olbrzymią rolę w podtrzymywaniu i przekazywaniu tożsamości lokalnej i narodowej. Organizacja prowadzi także różne projekty społeczne oraz organizuje kampanie związane z Narodowym Dniem Życia, które każdego roku odbywają się pod innym hasłem.

fot. www.dzienzycia.pl

 

Tegorocznym hasłem „W Zasadzie, Życie!” Fundacja zachęca przedstawicieli władz, mediów i organizacji pozarządowych do refleksji nad fundamentalnymi zasadami, którymi warto kierować się w działaniach na rzecz rodzin i wspólnoty.

Szczegółowe informacje na temat kampanii dostępne są na stronie Fundacji Narodowego Dnia Życia pod adresem https://www.dzienzycia.pl/nasze-projekty/biezace/obchody-narodowego-dnia-zycia-2021,p2133024796

Dziś w całej Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Życia uchwalony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 27 sierpnia 2004 roku. Zgodnie z uchwałą dzień ten „powinien stać się okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych. /…/ powinien być również motywem solidarności społecznej, zachętą do wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia”. Fundacja Narodowego Dnia Życia, która powstała w roku 2009, za główny cel swojej działalności obrała promowanie wartości rodziny we wszystkich jej płaszczyznach, upowszechnianie wiedzy na temat budowania relacji rodzinnych, wskazanie zagrożeń dla rodziny i wypracowanie sposobów poradzenia sobie z nimi. Fundacja zwraca uwagę, że silna rodzina jest fundamentem społeczeństwa obywatelskiego i odgrywa olbrzymią rolę w podtrzymywaniu i przekazywaniu tożsamości lokalnej i narodowej. Organizacja prowadzi także różne projekty społeczne oraz organizuje kampanie związane z Narodowym Dniem Życia, które każdego roku odbywają się pod innym hasłem. fot. www.dzienzycia.pl   Tegorocznym hasłem „W Zasadzie, Życie!” Fundacja zachęca przedstawicieli władz, mediów i organizacji pozarządowych do refleksji nad fundamentalnymi zasadami, którymi warto kierować się w działaniach na rzecz rodzin i wspólnoty. Szczegółowe informacje na temat kampanii dostępne są na stronie Fundacji Narodowego Dnia Życia pod adresem https://www.dzienzycia.pl/nasze-projekty/biezace/obchody-narodowego-dnia-zycia-2021,p2133024796