Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 25 lecie Orkiestry Dętej w Woli Mędrzechowskiej.

25 lecie Orkiestry Dętej w Woli Mędrzechowskiej.

25 lecie Orkiestry Dętej w Woli Mędrzechowskiej.

W dniu 13 lipca 2014 odbyło się 25 lecie Orkiestry Dętej w Woli Mędrzechowskiej. W uroczystości wzięli udział Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Robert Pantera, Przewodnicząca Rady Powiatu Barbara Pobiegło, Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec, Przewodniczący Rady Gminy Mędrzechów Wiesław Noga, były dyrygent orkiestry Jan Skuza oraz mieszkańcy gminy Mędrzechów. Obchody rocznicowe rozpoczęły się mszą świętą odprawioną przez ks. Tomasza Majchrzaka w Kościele Parafialnym pw. NMP Wniebowziętej w Woli Mędrzechowskiej. Następnie odbył się koncert orkiestry, która zaprezentowała szeroki i ciekawy repertuar. Po koncercie zebrani goście wysłuchali okolicznościowych przemówień, a także wręczone zostały listy gratulacyjne od Wójta Gminy Mędrzechów oraz od Samorządu Powiatu Dąbrowskiego. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zgromadzenia udali się na dalsze świętowanie.

 

Krótki zarys 25 letniej działalności Orkiestry Dętej w Woli Mędrzechowskiej.


Pod koniec roku 1989 na wniosek proboszcza parafii Wojciecha Zygmunta utworzono orkiestrę instrumentów dętych.
Propozycja ta spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród parafian. Już na początku roku 1990 Orkiestra mogła pochwalić się pierwszymi sukcesami dzięki zaangażowaniu wspomnianego wcześniej proboszcza oraz instruktora gry z Tarnowa. Wraz z upływem czasu dokupowano nowe instrumenty. Powiększała się także liczebność zespołu. Wszystkie zrealizowane przedsięwzięcia sukcesywnie opisywano w kronikach, które obecnie liczą 5 ksiąg. Pierwszy występ miał miejsce 20.01.1990 roku w Łososinie Dolnej. Orkiestra składała się wówczas z 12 osób. W czasie największej świetności do zespołu należało ponad 50 osób.
Wśród licznych wydarzeń w jakich Orkiestra bierze udział, najważniejszym był koncert dla Ojca Świętego Jana Pawła II dany w Rzeszowie 02.06.1991 roku z okazji jego kolejnej pielgrzymki do Polski. Zespół występował również między innymi w Starym Sączu na 700-letniej rocznicy śmierci św. Kingi w 1992 roku, na Jasnej Górze, podczas wejścia Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymki oraz na jubileuszach orkiestr z Dąbrowy Tarnowskiej i Dobrynina, a także na dożynkach, targach gospodarczych i festynach.
Członkom Orkiestry Dętej przyświeca motto ich założyciela ks. Wojciecha Zygmunta: „Bogu na chwałę, ludziom na radość".
Zespół może pochwalić się także kilkoma osiągnięciami, z których największe to uzyskanie III miejsca w Paradzie Orkiestr Dętych województwa tarnowskiego 2.06.1996 roku. Oprócz tego Orkiestra zdobyła wyróżnienie w III zakliczyńskim Przeglądzie Orkiestr Dętych „Nuty spod Batuty". Natomiast w 1997 roku Grupa wzięła udział w Przeglądzie Orkiestr Dętych w Łososinie Dolnej

Dyrygenci:
• Jan Skuza do 09.1996r. i od 11.2003r.
• Antoni Brzezina od 09.1996r.
• Krzysztof Dzięgiel od 01.2010r.
• Andrzej Komorowski od 07.2011r.

W dniu 13 lipca 2014 odbyło się 25 lecie Orkiestry Dętej w Woli Mędrzechowskiej. W uroczystości wzięli udział Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Robert Pantera, Przewodnicząca Rady Powiatu Barbara Pobiegło, Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec, Przewodniczący Rady Gminy Mędrzechów Wiesław Noga, były dyrygent orkiestry Jan Skuza oraz mieszkańcy gminy Mędrzechów. Obchody rocznicowe rozpoczęły się mszą świętą odprawioną przez ks. Tomasza Majchrzaka w Kościele Parafialnym pw. NMP Wniebowziętej w Woli Mędrzechowskiej. Następnie odbył się koncert orkiestry, która zaprezentowała szeroki i ciekawy repertuar. Po koncercie zebrani goście wysłuchali okolicznościowych przemówień, a także wręczone zostały listy gratulacyjne od Wójta Gminy Mędrzechów oraz od Samorządu Powiatu Dąbrowskiego. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zgromadzenia udali się na dalsze świętowanie.   Krótki zarys 25 letniej działalności Orkiestry Dętej w Woli Mędrzechowskiej. Pod koniec roku 1989 na wniosek proboszcza parafii Wojciecha Zygmunta utworzono orkiestrę instrumentów dętych.Propozycja ta spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród parafian. Już na początku roku 1990 Orkiestra mogła pochwalić się pierwszymi sukcesami dzięki zaangażowaniu wspomnianego wcześniej proboszcza oraz instruktora gry z Tarnowa. Wraz z upływem czasu dokupowano nowe instrumenty. Powiększała się także liczebność zespołu. Wszystkie zrealizowane przedsięwzięcia sukcesywnie opisywano w kronikach, które obecnie liczą 5 ksiąg. Pierwszy występ miał miejsce 20.01.1990 roku w Łososinie Dolnej. Orkiestra składała się wówczas z 12 osób. W czasie największej świetności do zespołu należało ponad 50 osób.Wśród licznych wydarzeń w jakich Orkiestra bierze udział, najważniejszym był koncert dla Ojca Świętego Jana Pawła II dany w Rzeszowie 02.06.1991 roku z okazji jego kolejnej pielgrzymki do Polski. Zespół występował również między innymi w Starym Sączu na 700-letniej rocznicy śmierci św. Kingi w 1992 roku, na Jasnej Górze, podczas wejścia Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymki oraz na jubileuszach orkiestr z Dąbrowy Tarnowskiej i Dobrynina, a także na dożynkach, targach gospodarczych i festynach.Członkom Orkiestry Dętej przyświeca motto ich założyciela ks. Wojciecha Zygmunta: „Bogu na chwałę, ludziom na radość".Zespół może pochwalić się także kilkoma osiągnięciami, z których największe to uzyskanie III miejsca w Paradzie Orkiestr Dętych województwa tarnowskiego 2.06.1996 roku. Oprócz tego Orkiestra zdobyła wyróżnienie w III zakliczyńskim Przeglądzie Orkiestr Dętych „Nuty spod Batuty". Natomiast w 1997 roku Grupa wzięła udział w Przeglądzie Orkiestr Dętych w Łososinie Dolnej Dyrygenci:• Jan Skuza do 09.1996r. i od 11.2003r.• Antoni Brzezina od 09.1996r.• Krzysztof Dzięgiel od 01.2010r.• Andrzej Komorowski od 07.2011r. Nie ma plików