Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 26 maja–Dzień Matki

26 maja–Dzień Matki

26 maja–Dzień Matki

Dziś w naszym kraju obchodzimy Dzień Matki. Jest to święto, które daje okazję do okazania wszystkim Mamom miłości oraz wdzięczności za dar naszego życia.

Dzień Matki to święto obchodzone na całym świecie. Jego tradycja sięga czasów starożytnych, poprzez czasy średniowiecza, gdzie panował kult maryjny, a Matka Boska została uznana za Królową Polski. W Polsce po raz pierwszy obchodzone było w 1914 roku w Krakowie.

W tym szczególnym dniu składamy życzenia oraz obdarowujemy kwiatami Mamy, aby podziękować im za trud włożony w wychowanie swoich dzieci. Zarówno dzisiaj jak i przez cały rok pamiętajmy o naszych Mamach, które były i są z nami we wszystkich momentach naszego życia.

Święty Jan Paweł II podczas swego pontyfikatu zwracał uwagę na rolę matki w życiu rodziny, ale i także w wychowaniu dziecka. Ojciec Święty pisał w jednym z Listów Apostolskich - Macierzyństwo zawiera w sobie od samego początku szczególne otwarcie na nową osobę: ono właśnie jest udziałem kobiety. W otwarciu tym, w poczęciu i urodzeniu dziecka kobieta odnajduje siebie przez bezinteresowny dar z siebie samej.

Z okazji Dnia Matki władze samorządu Powiatu Dąbrowskiego składają wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia:

 

 

Drogie Mamy!

Z okazji Waszego Święta składamy Wam
największe wyrazy uznania i szacunku za pracę
oraz trud włożony w wychowanie dzieci, za Waszą matczyną miłość i dobroć.

Życzymy dużo zdrowia i radości płynącej z każdego dnia Waszego życia.

Niech miłość, którą obdarzacie swoich bliskich,
wraca do Was z podwójną siłą.

Wszystkiego najlepszego oraz spełnienia wszystkich marzeń
życzą

Krzysztof Bryk
Wicestarosta Dąbrowski
Marta Chrabąszcz
Przewodnicząca Rady
Powiatu Dąbrowskiego
Lesław Wieczorek
Starosta Dąbrowski

 

Dziś w naszym kraju obchodzimy Dzień Matki. Jest to święto, które daje okazję do okazania wszystkim Mamom miłości oraz wdzięczności za dar naszego życia. Dzień Matki to święto obchodzone na całym świecie. Jego tradycja sięga czasów starożytnych, poprzez czasy średniowiecza, gdzie panował kult maryjny, a Matka Boska została uznana za Królową Polski. W Polsce po raz pierwszy obchodzone było w 1914 roku w Krakowie. W tym szczególnym dniu składamy życzenia oraz obdarowujemy kwiatami Mamy, aby podziękować im za trud włożony w wychowanie swoich dzieci. Zarówno dzisiaj jak i przez cały rok pamiętajmy o naszych Mamach, które były i są z nami we wszystkich momentach naszego życia. Święty Jan Paweł II podczas swego pontyfikatu zwracał uwagę na rolę matki w życiu rodziny, ale i także w wychowaniu dziecka. Ojciec Święty pisał w jednym z Listów Apostolskich - Macierzyństwo zawiera w sobie od samego początku szczególne otwarcie na nową osobę: ono właśnie jest udziałem kobiety. W otwarciu tym, w poczęciu i urodzeniu dziecka kobieta odnajduje siebie przez bezinteresowny dar z siebie samej. Z okazji Dnia Matki władze samorządu Powiatu Dąbrowskiego składają wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia:     Drogie Mamy!Z okazji Waszego Święta składamy Wam największe wyrazy uznania i szacunku za pracę oraz trud włożony w wychowanie dzieci, za Waszą matczyną miłość i dobroć. Życzymy dużo zdrowia i radości płynącej z każdego dnia Waszego życia. Niech miłość, którą obdarzacie swoich bliskich, wraca do Was z podwójną siłą. Wszystkiego najlepszego oraz spełnienia wszystkich marzeńżyczą Krzysztof Bryk Wicestarosta Dąbrowski Marta Chrabąszcz Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek Starosta Dąbrowski