Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 26 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

26 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Dziś o godz. 17.00 w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Borkach (Gmina Szczucin) odbędzie się Msza Św. w intencji Ojczyzny. Tradycją stało się już, że w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego msza w intencji Ojczyzny odbywa się w Sanktuarium w Borkach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego do uczestnictwa w uroczystości.

13 grudnia 1981 r. Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego na czele z gen. Wojciechem Jaruzelskim, wprowadziła w Polsce stan wojenny. Tego dnia złamano nadzieję milionów Polaków i na wiele lat odsunięto szansę na demokratyczne przemiany. Stan wojenny przyniósł tysiącom osób i ich rodzinom wielkie cierpienie – izolację w obozach internowania, uwięzienie, pozbawienie pracy, inne represje, zaś dziesiątki niewinnych straciły życie.

Dziś o godz. 17.00 w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Borkach (Gmina Szczucin) odbędzie się Msza Św. w intencji Ojczyzny. Tradycją stało się już, że w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego msza w intencji Ojczyzny odbywa się w Sanktuarium w Borkach. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego do uczestnictwa w uroczystości. 13 grudnia 1981 r. Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego na czele z gen. Wojciechem Jaruzelskim, wprowadziła w Polsce stan wojenny. Tego dnia złamano nadzieję milionów Polaków i na wiele lat odsunięto szansę na demokratyczne przemiany. Stan wojenny przyniósł tysiącom osób i ich rodzinom wielkie cierpienie – izolację w obozach internowania, uwięzienie, pozbawienie pracy, inne represje, zaś dziesiątki niewinnych straciły życie.