Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 26 sierpień 2007 r. - Święto Powiśla Dąbrowskiego

26 sierpień 2007 r. - Święto Powiśla Dąbrowskiego

26 sierpień 2007 r. - Święto Powiśla Dąbrowskiego

Święto Powiśla Dąbrowskiego nawiązuje do tradycji dożynek powiatowych i odbywających się od wielu lat Targów Gospodarczych Gmin Powiśla Dąbrowskiego, które cieszą się dużym zainteresowaniem wystawców. Rokrocznie uczestniczy w nich około 60 firm, a stoiska wystawowe odwiedza kilka tysięcy osób.

Jest to największa i jedyna impreza tego typu na naszym terenie, podczas której na stoiskach prezentują się gminy, instytucje oraz lokalne i zewnętrzne firmy i przedsiębiorstwa. Przedsiębiorcy mają możliwość nawiązania nowych kontaktów handlowych, gminy zaś prezentują swoje oferty inwestycyjne, kulturalne i turystyczne. W tym roku odbędą się również prezentacje wieńców dożynkowych z udziałem rolników. Oprawę artystyczną stanowią występy zespołów folklorystycznych, dziecięcych, tanecznych i orkiestr dętych.

Trzeba podkreślić, że impreza ta ma duży wpływ na rozwój i promocję Powiatu Dąbrowskiego. Ponadto umożliwia nawiązanie aktywnej współpracy z istniejącymi, podobnymi środowiskami i instytucjami w regionie.

Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców do prezentacji swojej firmy podczas imprezy !!!

Koszt wynajmu powierzchni wystawowej wynosi: 150 zł

(stoisko 3m x 3m).

 Osoby do kontaktu:

* Paweł Chojnowski- Dyrektor DDK tel: 014 655-92-14

* Grażyna Gawlik- Kierownik MGOSiR tel: 014 642-20-78

  PROGRAM UROCZYSTOŚCI

 12.00 – Uroczysta Msza św. Z udziałem orkiestry dętej w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej (podczas Mszy św. Poświęcenie wieńców dożynkowych).

 13.30 – Przemarsz korowodu dożynkowego prowadzonego przez orkiestrę dętą na stadionie MGOSiR w Dąbrowie Tarnowskiej.

 13.50 – Obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu folklorystycznego „Nieczajnianie” z Nieczajnej Górnej.

 14.10 – Powitanie gości przez Starostę Powiatu Dąbrowskiego, wystąpienie Starostów Dożynek i Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej.

 14.30-16.30 – Prezentacje sceniczne delegacji wieńcowych (tzw. „ośpiewanie wieńców”)

z poszczególnych gmin.

 16.30 – Ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, wręczenie nagród.

 17.00 - Prezentacja dorobku artystycznego gmin na scenie (cz.I).

 19.00 – Ogłoszenie wyników konkursu na najciekawszą prezentację sceniczną delegacji wieńcowych, na najbardziej profesjonalnie przygotowane stoisko promocyjne i na najpiękniejsza posesję w gminie Dąbrowa Tarnowska, wręczenie nagród.

 19.30 – Prezentacja dorobku artystycznego gmin na scenie (cz.II).

 20.30 – Zabawa taneczna, około godz. 22.30 pokaz ogni sztucznych.

Święto Powiśla Dąbrowskiego nawiązuje do tradycji dożynek powiatowych i odbywających się od wielu lat Targów Gospodarczych Gmin Powiśla Dąbrowskiego, które cieszą się dużym zainteresowaniem wystawców. Rokrocznie uczestniczy w nich około 60 firm, a stoiska wystawowe odwiedza kilka tysięcy osób. Jest to największa i jedyna impreza tego typu na naszym terenie, podczas której na stoiskach prezentują się gminy, instytucje oraz lokalne i zewnętrzne firmy i przedsiębiorstwa. Przedsiębiorcy mają możliwość nawiązania nowych kontaktów handlowych, gminy zaś prezentują swoje oferty inwestycyjne, kulturalne i turystyczne. W tym roku odbędą się również prezentacje wieńców dożynkowych z udziałem rolników. Oprawę artystyczną stanowią występy zespołów folklorystycznych, dziecięcych, tanecznych i orkiestr dętych. Trzeba podkreślić, że impreza ta ma duży wpływ na rozwój i promocję Powiatu Dąbrowskiego. Ponadto umożliwia nawiązanie aktywnej współpracy z istniejącymi, podobnymi środowiskami i instytucjami w regionie. Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców do prezentacji swojej firmy podczas imprezy !!! Koszt wynajmu powierzchni wystawowej wynosi: 150 zł (stoisko 3m x 3m).  Osoby do kontaktu: * Paweł Chojnowski- Dyrektor DDK tel: 014 655-92-14 * Grażyna Gawlik- Kierownik MGOSiR tel: 014 642-20-78   PROGRAM UROCZYSTOŚCI  12.00 – Uroczysta Msza św. Z udziałem orkiestry dętej w kościele pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej (podczas Mszy św. Poświęcenie wieńców dożynkowych).  13.30 – Przemarsz korowodu dożynkowego prowadzonego przez orkiestrę dętą na stadionie MGOSiR w Dąbrowie Tarnowskiej.  13.50 – Obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu folklorystycznego „Nieczajnianie” z Nieczajnej Górnej.  14.10 – Powitanie gości przez Starostę Powiatu Dąbrowskiego, wystąpienie Starostów Dożynek i Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej.  14.30-16.30 – Prezentacje sceniczne delegacji wieńcowych (tzw. „ośpiewanie wieńców”) z poszczególnych gmin.  16.30 – Ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, wręczenie nagród.  17.00 - Prezentacja dorobku artystycznego gmin na scenie (cz.I).  19.00 – Ogłoszenie wyników konkursu na najciekawszą prezentację sceniczną delegacji wieńcowych, na najbardziej profesjonalnie przygotowane stoisko promocyjne i na najpiękniejsza posesję w gminie Dąbrowa Tarnowska, wręczenie nagród.  19.30 – Prezentacja dorobku artystycznego gmin na scenie (cz.II).  20.30 – Zabawa taneczna, około godz. 22.30 pokaz ogni sztucznych.