Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 27 maja Dniem Samorządu Terytorialnego

27 maja Dniem Samorządu Terytorialnego

27 maja Dniem Samorządu Terytorialnego

Dzień Samorządu Terytorialnego został ustanowiony 29 czerwca 2000 roku w uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego. To uhonorowanie pracy wszystkich samorządowców i pracowników samorządowych gmin, powiatów i województw. Patronką polskich samorządowców jest Święta Kinga.

Święto swoim początkiem sięga 27 maja 1990 roku, kiedy to odbyły się w Polsce pierwsze demokratyczne wybory samorządowe. Na pamiątkę tego wydarzenia dzień 27 maja obchodzony jest jako Dzień Samorządu Terytorialnego.

1 stycznia 1999 roku w Polsce został wprowadzony trójstopniowy podział administracyjny (terytorialny), który dzieli terytorium państwa na województwa, powiaty i gminy.

Nasz powiat jest jednym z 22 powiatów należących do województwa małopolskiego. Zajmuje powierzchnię 530 km2, a zamieszkuje go 59 tys. osób. Swoim zasięgiem obejmuje 7 gmin: Dąbrowa Tarnowska, Bolesław, Gręboszów, Mędrzechów, Olesno, Radgoszcz, Szczucin oraz dwa miasta – Dąbrowa Tarnowska i Szczucin. Stolicą powiatu jest Dąbrowa Tarnowska.

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego i Samorządowca władze Powiatu Dąbrowskiego składają życzenia i kierują słowa uznania dla wszystkich samorządowców gminnych, powiatowych i wojewódzkich.

 

 

Szanowni Samorządowcy!

Dziękujemy Wam za zaangażowanie i wspólną pracę
na rzecz rozwoju naszej Małej Ojczyzny.

Życzymy, aby w dalszej pracy nie zabrakło Wam zapału
i kreatywnych pomysłów, a podejmowane działania zawsze
były zauważane i docenione przez mieszkańców.

Niech kolejne lata pracy będą pełne
motywacji oraz obfitują w liczne sukcesy,
a przede wszystkim niosą dużo satysfakcji z wykonywanej pracy.

Z wyrazami szacunku

 

Lesław Wieczorek
Starosta Dąbrowski
dr Marta Chrabąszcz
Przewodnicząca Rady
Powiatu Dąbrowskiego

Krzysztof Bryk
Wicestarosta Dąbrowski

 

Dzień Samorządu Terytorialnego został ustanowiony 29 czerwca 2000 roku w uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego. To uhonorowanie pracy wszystkich samorządowców i pracowników samorządowych gmin, powiatów i województw. Patronką polskich samorządowców jest Święta Kinga. Święto swoim początkiem sięga 27 maja 1990 roku, kiedy to odbyły się w Polsce pierwsze demokratyczne wybory samorządowe. Na pamiątkę tego wydarzenia dzień 27 maja obchodzony jest jako Dzień Samorządu Terytorialnego. 1 stycznia 1999 roku w Polsce został wprowadzony trójstopniowy podział administracyjny (terytorialny), który dzieli terytorium państwa na województwa, powiaty i gminy. Nasz powiat jest jednym z 22 powiatów należących do województwa małopolskiego. Zajmuje powierzchnię 530 km2, a zamieszkuje go 59 tys. osób. Swoim zasięgiem obejmuje 7 gmin: Dąbrowa Tarnowska, Bolesław, Gręboszów, Mędrzechów, Olesno, Radgoszcz, Szczucin oraz dwa miasta – Dąbrowa Tarnowska i Szczucin. Stolicą powiatu jest Dąbrowa Tarnowska. Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego i Samorządowca władze Powiatu Dąbrowskiego składają życzenia i kierują słowa uznania dla wszystkich samorządowców gminnych, powiatowych i wojewódzkich.     Szanowni Samorządowcy! Dziękujemy Wam za zaangażowanie i wspólną pracęna rzecz rozwoju naszej Małej Ojczyzny. Życzymy, aby w dalszej pracy nie zabrakło Wam zapałui kreatywnych pomysłów, a podejmowane działania zawszebyły zauważane i docenione przez mieszkańców. Niech kolejne lata pracy będą pełnemotywacji oraz obfitują w liczne sukcesy,a przede wszystkim niosą dużo satysfakcji z wykonywanej pracy. Z wyrazami szacunku   Lesław WieczorekStarosta Dąbrowski dr Marta ChrabąszczPrzewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Krzysztof Bryk Wicestarosta Dąbrowski