Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na powiślu

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na powiślu

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na powiślu

W niedzielę, 12 stycznia 2020 roku, w całej Polsce i na świecie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nie inaczej było na Powiślu Dąbrowskim, gdzie po raz 28. prawie setka wolontariuszy kwestowała na zakup specjalistycznych urządzeń dla dziecięcych szpitali. Hasło tegorocznego finału brzmiało: „Wiatr w Żagle”.

Na dąbrowszczyźnie główne wydarzenia związane z Finałem WOŚP rozpoczęły się w Dąbrowskim Domu Kultury, gdzie zarazem znajdował się sztab Orkiestry. Tradycyjnie jak co roku, nie zabrakło licznie zgromadzonej lokalnej społeczności oraz dzieci i młodzieży, która w swoich występach zaskakiwała przeróżnymi układami tanecznymi.

Pomiędzy występami grup dziecięcych i młodzieżowych m.in. „Voce”, „Sokoliki”, „See You Later” oraz „Siemacha SPOT w Odporyszowie” można było licytować atrakcyjne gadżety i upominki ofiarowane przez dobroczyńców i sympatyków Orkiestry. Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej jak co roku wsparło tę inicjatywę i przekazało kilka pozycji na ten cel do sztabów znajdujących się w Dąbrowskim Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej oraz sztabu mającego siedzibę w Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie.

Podczas finału można było degustować specjalnie przygotowane przez wolontariuszki WOŚP wypieki i ciasta oraz wziąć udział w loterii fantowej zasilając konto fundacji. Tradycyjnie po godzinie 20-ej uczestnicy w dąbrowskim Sokole wysłali tzw. „Światełko do Nieba”. W tym roku miało ono inną formę, ponieważ zaprezentowano pokaz laserów i fajerwerków kameralnych wewnątrz sali kinowej. Już dziś możemy napisać, że w skali kraju padł rekord względem zeszłego roku. Na powiślu bardzo wiele ludzi dobrego serca wsparło tę ideę i hojnie zapełniało puszki wolontariuszy. Może i u nas uda się pobić rekord.

Patronat honorowy nad wydarzeniem w powiecie objęli Szef WOŚP Jurek Owsiak, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.

gd

W niedzielę, 12 stycznia 2020 roku, w całej Polsce i na świecie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nie inaczej było na Powiślu Dąbrowskim, gdzie po raz 28. prawie setka wolontariuszy kwestowała na zakup specjalistycznych urządzeń dla dziecięcych szpitali. Hasło tegorocznego finału brzmiało: „Wiatr w Żagle”. Na dąbrowszczyźnie główne wydarzenia związane z Finałem WOŚP rozpoczęły się w Dąbrowskim Domu Kultury, gdzie zarazem znajdował się sztab Orkiestry. Tradycyjnie jak co roku, nie zabrakło licznie zgromadzonej lokalnej społeczności oraz dzieci i młodzieży, która w swoich występach zaskakiwała przeróżnymi układami tanecznymi. Pomiędzy występami grup dziecięcych i młodzieżowych m.in. „Voce”, „Sokoliki”, „See You Later” oraz „Siemacha SPOT w Odporyszowie” można było licytować atrakcyjne gadżety i upominki ofiarowane przez dobroczyńców i sympatyków Orkiestry. Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej jak co roku wsparło tę inicjatywę i przekazało kilka pozycji na ten cel do sztabów znajdujących się w Dąbrowskim Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej oraz sztabu mającego siedzibę w Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie. Podczas finału można było degustować specjalnie przygotowane przez wolontariuszki WOŚP wypieki i ciasta oraz wziąć udział w loterii fantowej zasilając konto fundacji. Tradycyjnie po godzinie 20-ej uczestnicy w dąbrowskim Sokole wysłali tzw. „Światełko do Nieba”. W tym roku miało ono inną formę, ponieważ zaprezentowano pokaz laserów i fajerwerków kameralnych wewnątrz sali kinowej. Już dziś możemy napisać, że w skali kraju padł rekord względem zeszłego roku. Na powiślu bardzo wiele ludzi dobrego serca wsparło tę ideę i hojnie zapełniało puszki wolontariuszy. Może i u nas uda się pobić rekord. Patronat honorowy nad wydarzeniem w powiecie objęli Szef WOŚP Jurek Owsiak, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski. gd