Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Powiśle Dąbrowskie po raz kolejny „na sportowo” uczciło zbliżającą się rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Powiśle Dąbrowskie po raz kolejny „na sportowo” uczciło zbliżającą się rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Powiśle Dąbrowskie po raz kolejny „na sportowo” uczciło zbliżającą się rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

W sobotnie popołudnie 29 października 2022 r., na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy I Liceum Ogólnokształcącym w Dąbrowie Tarnowskiej rozegrano Turniej Piłki Nożnej z okazji Święta Niepodległości, który już od wielu lat jest jednym z wydarzeń towarzyszących powiatowym obchodom tego ważnego dla Polaków święta.

W wydarzeniu wzięły udział następujące drużyny: Samorządowcy Powiatu Dąbrowskiego i Nauczyciele, Strażacy, Policjanci, Przedsiębiorcy, Gmina Gręboszów i Przyjaciele, BMS Metal oraz MK-GEO Usługi Geodezyjne.

W imieniu organizatorów Turniej otwarł Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który podziękował drużynom za udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu, a następnie życzył wszystkim zawodnikom powodzenia w sportowych rozgrywkach oraz przede wszystkim dobrej zabawy. Podziękowania skierował również do Dyrekcji dąbrowskiego „ogólniaka”, która od kilkunastu lat udostępnia szkolne obiekty sportowe na potrzeby organizacji Turniejów z okazji kolejnych rocznic uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Niepodległości.

Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym, a nad prawidłowym jego przebiegiem czuwali sędziowie: Bogusław Męcnarowski i Grzegorz Burzec.

Drużynom kibicowali m.in. Dyrektor I LO w Dąbrowie Tarnowskiej Michał Wolak wraz z zastępcą Anną Janczak, Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej Jarosław Kmieć, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej Marek Bator, rodziny zawodników, a także mieszkańcy powiatu dąbrowskiego.

Po kilkugodzinnych zmaganiach na boisku wyłoniono zwycięzców Turnieju:

  1. miejsce: Samorządowcy Powiatu Dąbrowskiego i Nauczyciele
  2. miejsce: Gmina Gręboszów i Przyjaciele
  3. miejsce: Policjanci
  4. miejsce: MK-GEO Usługi Geodezyjne
  5. miejsce: Strażacy
  6. miejsce: BMS Metal
  7. miejsce: Przedsiębiorcy

Najlepszym strzelcem turnieju został Wojciech Ryczek z drużyny  MK-GEO Usługi Geodezyjne, który zdobył 5 bramek.

Puchary, medale, statuetkę dla „Najlepszego Strzelca" oraz dyplomy wręczał Starosta, komendanci oraz w imieniu dyrekcji szkoły Olga Kopała. Gospodarz naszego powiatu pogratulował zawodnikom wywalczonych miejsc, a także podziękował za aktywne uczestnictwo w obchodach 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Turniej zorganizowany został przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego w ramach zadania pod tytułem: Małopolska „na sportowo” świętuje ważne przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

W sobotnie popołudnie 29 października 2022 r., na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy I Liceum Ogólnokształcącym w Dąbrowie Tarnowskiej rozegrano Turniej Piłki Nożnej z okazji Święta Niepodległości, który już od wielu lat jest jednym z wydarzeń towarzyszących powiatowym obchodom tego ważnego dla Polaków święta. W wydarzeniu wzięły udział następujące drużyny: Samorządowcy Powiatu Dąbrowskiego i Nauczyciele, Strażacy, Policjanci, Przedsiębiorcy, Gmina Gręboszów i Przyjaciele, BMS Metal oraz MK-GEO Usługi Geodezyjne. W imieniu organizatorów Turniej otwarł Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który podziękował drużynom za udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu, a następnie życzył wszystkim zawodnikom powodzenia w sportowych rozgrywkach oraz przede wszystkim dobrej zabawy. Podziękowania skierował również do Dyrekcji dąbrowskiego „ogólniaka”, która od kilkunastu lat udostępnia szkolne obiekty sportowe na potrzeby organizacji Turniejów z okazji kolejnych rocznic uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Niepodległości. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym, a nad prawidłowym jego przebiegiem czuwali sędziowie: Bogusław Męcnarowski i Grzegorz Burzec. Drużynom kibicowali m.in. Dyrektor I LO w Dąbrowie Tarnowskiej Michał Wolak wraz z zastępcą Anną Janczak, Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej Jarosław Kmieć, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej Marek Bator, rodziny zawodników, a także mieszkańcy powiatu dąbrowskiego. Po kilkugodzinnych zmaganiach na boisku wyłoniono zwycięzców Turnieju: miejsce: Samorządowcy Powiatu Dąbrowskiego i Nauczyciele miejsce: Gmina Gręboszów i Przyjaciele miejsce: Policjanci miejsce: MK-GEO Usługi Geodezyjne miejsce: Strażacy miejsce: BMS Metal miejsce: Przedsiębiorcy Najlepszym strzelcem turnieju został Wojciech Ryczek z drużyny  MK-GEO Usługi Geodezyjne, który zdobył 5 bramek. Puchary, medale, statuetkę dla „Najlepszego Strzelca" oraz dyplomy wręczał Starosta, komendanci oraz w imieniu dyrekcji szkoły Olga Kopała. Gospodarz naszego powiatu pogratulował zawodnikom wywalczonych miejsc, a także podziękował za aktywne uczestnictwo w obchodach 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Turniej zorganizowany został przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego w ramach zadania pod tytułem: Małopolska „na sportowo” świętuje ważne przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.