Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 4 lata dla Małopolski - konferencja w Centrum Sztuki Mościce

4 lata dla Małopolski - konferencja w Centrum Sztuki Mościce

4 lata dla Małopolski - konferencja w Centrum Sztuki Mościce

13 lutego 2023 roku w Centrum Sztuki Mościce odbyło się kolejne spotkanie informacyjne „4 lata dla Małopolski. Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027”. W wydarzeniu zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego uczestniczyli samorządowcy i mieszkańcy powiatów: dąbrowskiego, bocheńskiego, brzeskiego, tarnowskiego i Miasta Tarnowa.

Nasz powiat reprezentowali: Starosta Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk oraz burmistrzowie i wójtowie z gmin wraz z pracownikami.

Poszczególne inwestycje realizowane w regionie tarnowskim na przestrzeni ostatnich 4 lat przedstawiali i szczegółowo omawiali: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, który w Zarządzie Województwa odpowiedzialny jest m.in. za obszar zdrowia, polityki społecznej, transportu i inwestycji drogowych, bezpieczeństwa i rolnictwa, Wicemarszałek Józef Gawron odpowiedzialny za rozwój małopolskiej gospodarki i troskę o środowisko, Członek Zarządu Województwa Iwona Gibas odpowiedzialna za kulturę, turystykę i współpracę z organizacjami pozarządowymi oraz Członek Zarządu Województwa Marta Malec-Lech z obszaru edukacji.

Ostatnie cztery lata pracy Zarządu Województwa to wielomilionowe inwestycje, projekty i zadania. Uruchomiono Małopolską Tarczę Antykryzysową, która swoim obszarem objęła wszystkie dziedziny życia i uchroniła system zdrowia i wiele miejsc pracy. Budżet MTA to przeszło 2 miliardy złotych. Z kolei reakcją na brutalną napaść Federacji Rosyjskiej na niepodległą Ukrainę, a co za tym idzie - falę uchodźców, która zawitała do regionu, uruchomiono Małopolską Tarczę Humanitarną. To blisko 100 milionów z budżetu województwa i funduszy unijnych.
Wśród inwestycji, które należy wyróżnić na tym terenie, to chociażby most w Borusowej, trwająca budowa łącznika SAG w Tanowie z autostradą A4, obwodnicę Tuchowa czy nowo otwarty Pasaż Odkryć w centrum Tarnowa.
Zarząd województwa od początku kadencji odbył szereg spotkań zarówno w Krakowie jak poza nim. Praktycznie w każdym zakątku regionu. To łącznie ponad 18 tysięcy spotkań. Trzeba podkreślić, że na terenie okręgu piątego zrealizowano ponad 3300 różnego rodzaju projektów na łączną kwotę blisko 1,2 miliarda złotych
- mówił Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.
Podczas spotkania omówiono również założenia programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 oraz przedstawiono wstępny harmonogram naborów.
W wydarzeniu uczestniczyli także Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wojciech Skruch, radni województwa: Piotr Dziurdzia, Krzysztof Nowak i Stanisław Sorys oraz parlamentarzyści: Anna Pieczarka, Józefa Szczurek-Żelazko i Norbert Kaczmarczyk.

Źródło: Biuro Prasowe UMWM, KA

Foto: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Biuro Prasowe UMWM, KA

13 lutego 2023 roku w Centrum Sztuki Mościce odbyło się kolejne spotkanie informacyjne „4 lata dla Małopolski. Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027”. W wydarzeniu zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego uczestniczyli samorządowcy i mieszkańcy powiatów: dąbrowskiego, bocheńskiego, brzeskiego, tarnowskiego i Miasta Tarnowa. Nasz powiat reprezentowali: Starosta Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk oraz burmistrzowie i wójtowie z gmin wraz z pracownikami. Poszczególne inwestycje realizowane w regionie tarnowskim na przestrzeni ostatnich 4 lat przedstawiali i szczegółowo omawiali: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, który w Zarządzie Województwa odpowiedzialny jest m.in. za obszar zdrowia, polityki społecznej, transportu i inwestycji drogowych, bezpieczeństwa i rolnictwa, Wicemarszałek Józef Gawron odpowiedzialny za rozwój małopolskiej gospodarki i troskę o środowisko, Członek Zarządu Województwa Iwona Gibas odpowiedzialna za kulturę, turystykę i współpracę z organizacjami pozarządowymi oraz Członek Zarządu Województwa Marta Malec-Lech z obszaru edukacji. Ostatnie cztery lata pracy Zarządu Województwa to wielomilionowe inwestycje, projekty i zadania. Uruchomiono Małopolską Tarczę Antykryzysową, która swoim obszarem objęła wszystkie dziedziny życia i uchroniła system zdrowia i wiele miejsc pracy. Budżet MTA to przeszło 2 miliardy złotych. Z kolei reakcją na brutalną napaść Federacji Rosyjskiej na niepodległą Ukrainę, a co za tym idzie - falę uchodźców, która zawitała do regionu, uruchomiono Małopolską Tarczę Humanitarną. To blisko 100 milionów z budżetu województwa i funduszy unijnych.Wśród inwestycji, które należy wyróżnić na tym terenie, to chociażby most w Borusowej, trwająca budowa łącznika SAG w Tanowie z autostradą A4, obwodnicę Tuchowa czy nowo otwarty Pasaż Odkryć w centrum Tarnowa.Zarząd województwa od początku kadencji odbył szereg spotkań zarówno w Krakowie jak poza nim. Praktycznie w każdym zakątku regionu. To łącznie ponad 18 tysięcy spotkań. Trzeba podkreślić, że na terenie okręgu piątego zrealizowano ponad 3300 różnego rodzaju projektów na łączną kwotę blisko 1,2 miliarda złotych- mówił Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.Podczas spotkania omówiono również założenia programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 oraz przedstawiono wstępny harmonogram naborów.W wydarzeniu uczestniczyli także Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wojciech Skruch, radni województwa: Piotr Dziurdzia, Krzysztof Nowak i Stanisław Sorys oraz parlamentarzyści: Anna Pieczarka, Józefa Szczurek-Żelazko i Norbert Kaczmarczyk. Źródło: Biuro Prasowe UMWM, KA Foto: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Biuro Prasowe UMWM, KA