Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 4 najtłustsze lata Powiśla?

4 najtłustsze lata Powiśla?

4 najtłustsze lata Powiśla?

Pod koniec roku postanowiliśmy odwiedzić włodarzy powiatów i najważniejszych gmin naszego regionu, którzy niedawno zainaugurowali kadencję. Relację z pierwszej części naszego wojażu rozpoczynamy od powiatu dąbrowskiego i rozmowy z nowym Starostą na Powiślu - Wiesławem Krajewskim. Starosta odpowiadał m.in. na pytania o najbliższe i te długoterminowe plany kadencyjne. Koniunktura, która zaistniała po wyborach, m.in. nieieoczekiwane pojawienie się w Sejmie pierwszego od stulecia parlamentarzysty z Powiśla Dąbrowskiego (Robert Pantera zastąpił w Sejmie Józefa Rojka), sprawia, że dla powiatu pojawiły się wielkie szanse, o których dotychczas ziemia dąbrowska mogła jedynie marzyć.

Na początku poprosiliśmy Starostę o krótkie zaprezentowanie swojej sylwetki i o wypowiedź dotyczącą niedawnej kampanii samorządowej, w której Wiesław Krajewski był konkurentem Stanisława Początka w walce o fotel burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Posłuchaj jak W.Krajewski odpowiedział na pytanie, czy nie obawia się, że kampanijne spięcia i wzajemne ataki, nie przeszkodzą teraz staroście we współpracy z szefem najważniejszego samorządu gminnego w powiecie: (((mp3)))

Zapytaliśmy też o priorytety w planach kadencyjnych nowego szefa samorządu powiatowego na Powiślu. Posłuchaj jego wypowiedzi na ten temat: (((mp3)))

Nie mogliśmy nie zadać pytania o oczekiwania zarządu powiatu pod adresem Roberta Pantery - nowego i pierwszego od czasu Jakuba Bojki parlamentarzysty z Powiśla Dąbrowskiego a także oczekiwania pod adresem Wojewody Macieja Klimy i Marszałka Marka Nawary, czyli dwóch innych ważnych osób, związanycch z tym samym co sarosta ugrupowaniem politycznym (PiS). Posłuchaj odpowiedzi : (((mp3)))

Starosta ma świadomość wyjątkowej koniunktury politycznej dla swoich rządów i, co się z tym wiąże, świadomość ogromnej odpowiedzialności spoczywającej na nim. Tak mówił o tej odpowiedzialności oraz o ograniczeniach i obawach dotyczących rozpoczętej kadencji: (((mp3)))

Wiesław Krajewski ma 42 lata, wykształcenie wyższe. Żonaty, troje dzieci, do niedawna prowadził firmę pośrednictwa ubezpieczeniowego. Był radnym dwóch kadencji Rady Miasta w Dąbrowie Tarn. Jest członkiem władz krajowych Prawa i Sprawiedliwości. (pd)

Źródło: inTARnet.pl

Pod koniec roku postanowiliśmy odwiedzić włodarzy powiatów i najważniejszych gmin naszego regionu, którzy niedawno zainaugurowali kadencję. Relację z pierwszej części naszego wojażu rozpoczynamy od powiatu dąbrowskiego i rozmowy z nowym Starostą na Powiślu - Wiesławem Krajewskim. Starosta odpowiadał m.in. na pytania o najbliższe i te długoterminowe plany kadencyjne. Koniunktura, która zaistniała po wyborach, m.in. nieieoczekiwane pojawienie się w Sejmie pierwszego od stulecia parlamentarzysty z Powiśla Dąbrowskiego (Robert Pantera zastąpił w Sejmie Józefa Rojka), sprawia, że dla powiatu pojawiły się wielkie szanse, o których dotychczas ziemia dąbrowska mogła jedynie marzyć. Na początku poprosiliśmy Starostę o krótkie zaprezentowanie swojej sylwetki i o wypowiedź dotyczącą niedawnej kampanii samorządowej, w której Wiesław Krajewski był konkurentem Stanisława Początka w walce o fotel burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Posłuchaj jak W.Krajewski odpowiedział na pytanie, czy nie obawia się, że kampanijne spięcia i wzajemne ataki, nie przeszkodzą teraz staroście we współpracy z szefem najważniejszego samorządu gminnego w powiecie: (((mp3))) Zapytaliśmy też o priorytety w planach kadencyjnych nowego szefa samorządu powiatowego na Powiślu. Posłuchaj jego wypowiedzi na ten temat: (((mp3))) Nie mogliśmy nie zadać pytania o oczekiwania zarządu powiatu pod adresem Roberta Pantery - nowego i pierwszego od czasu Jakuba Bojki parlamentarzysty z Powiśla Dąbrowskiego a także oczekiwania pod adresem Wojewody Macieja Klimy i Marszałka Marka Nawary, czyli dwóch innych ważnych osób, związanycch z tym samym co sarosta ugrupowaniem politycznym (PiS). Posłuchaj odpowiedzi : (((mp3))) Starosta ma świadomość wyjątkowej koniunktury politycznej dla swoich rządów i, co się z tym wiąże, świadomość ogromnej odpowiedzialności spoczywającej na nim. Tak mówił o tej odpowiedzialności oraz o ograniczeniach i obawach dotyczących rozpoczętej kadencji: (((mp3))) Wiesław Krajewski ma 42 lata, wykształcenie wyższe. Żonaty, troje dzieci, do niedawna prowadził firmę pośrednictwa ubezpieczeniowego. Był radnym dwóch kadencji Rady Miasta w Dąbrowie Tarn. Jest członkiem władz krajowych Prawa i Sprawiedliwości. (pd) Źródło: inTARnet.pl