1. 6 rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II

6 rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II

W Krakowie z wieży mariackiej popłynie fragment utworu „Cisza".

W dniu 2 kwietnia br. mija kolejna rocznica śmierci Papieża Polaka – Jana Pawła II. Wspomnienie tego dnia przybliża nam cierpienie ostatnich miesięcy życia niezwykłego człowieka, który zmienił świat i zmienił nas. 6 lat temu 2 kwietnia 2005 roku pod papieskim oknem, zarówno na placu św. Piotra jak i na ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie, gromadziły się tłumy, czekając w nadziei na dobre informacje dotyczące poprawy stanu zdrowia Ojca Świętego.W dniu Jego pogrzebu wołano „Santo Subito" (natychmiast święty) i już 1 maja br. na placu św. Piotra w Rzymie zostanie oficjalnie ogłoszony Błogosławionym. W dniu dzisiejszym w całej Polsce w dziesiątkach miast i miasteczek obchodzono smutną rocznicę śmierci. Na placach i rynkach odbywały się związane z tematyką uroczystości oraz koncerty poświęcone wielkiemu Polakowi.Jak co roku w kościołach wielu miejscowości o godz. 21:37 zabrzmi dźwięk dzwonów.W Krakowie z wieży mariackiej popłynie fragment utworu „Cisza". Na pływalni w Dąbrowie Tarnowskiej 2 kwietnia o godz. 21:37 rozpocznie się VII Otwarty Memoriał Pływacki – sztafeta pamięci dla uczczenia przeszło 26 lat pontyfikatu Jana Pawła II.Każdy mieszkaniec powiatu dąbrowskiego może wziąć udział w sztafecie na dystansie 26 km i 516 m.Wejście na Memoriał jest bezpłatne – zamiast biletu proponowane jest przyniesienie znicza.