1. 6 stycznia obchodzimy Święto Trzech Króli

6 stycznia obchodzimy Święto Trzech Króli

Wystawiane są również jasełka i widowiska herodowe.

Święto Trzech Króli, które zwane jest również uroczystością Objawienia Pańskiego lub Świętem Epifanii, obchodzone jest 6 stycznia. Jest jednym z pierwszych świąt ustanowionych przez Kościół. W III wieku w Kościele Wschodnim, natomiast w IV wieku w Kościele Zachodnim. W naszym kraju, od 2011 roku jest to wolny dzień od pracy. Podobnie jak we Włoszech, Hiszpanii, Grecji, Szwecji, Finlandii, Austrii czy Szwajcarii. Obchodom towarzyszą Orszaki Trzech Króli. Pierwszy taki orszak odbył się w 2009 roku. W tym roku Orszaki Trzech Króli będą przebiegać pod hasłem "Dzień dziś wesoły”. To fragment kolędy "Z narodzenia Pana", która powstała na przełomie XVIII i XIX wieku. Wystawiane są również jasełka i widowiska herodowe.