Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 600 000 zł na pomoc dla ofiar tsunami

600 000 zł na pomoc dla ofiar tsunami

600 000 zł na pomoc dla ofiar tsunami

Dobiega końca akcja zbierania ofiar pieniężnych w kościołach diecezji tarnowskiej na pomoc mieszkańcom kilku azjatyckich krajów poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi i fal tsunami. Jak poinformował nas Dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej, która zajmuje się koordynacją zbiórki, na konto wpłynęło dotychczas blisko 600.000 zł. 

Warto przypomnieć, że wkrótce po tragedii, Biskup tarnowski Wiktor Skworc zaapelował do mieszkańców diecezji tarnowskiej o postawę solidarności, pamięć modlitewną i ofiary pieniężne na rzecz poszkodowanych w wybraną niedzielę stycznia. Odpowiedź diecezjan, jak zawsze, była spontaniczna i hojna. Nie po raz pierwszy potwierdziła ona wielką wrażliwości wiernych diecezji tarnowskiej na biedę i cierpienia ludzi oraz była wyrazem głębokiego zrozumienie idei miłosierdzia chrześcijańskiego. Dla wielu zbiórka stała się kolejną okazją do spłaty długu wdzięczności za pomoc, której diecezjanie doświadczali podczas powodzi i wielu nawałnic, jakie w ostatnich latach nawiedzały niektóre rejony naszej diecezji. 
Zebrane środki Caritas Diecezji Tarnowskiej przekazuje do Caritas Polska. Obecnie pieniądze te przeznaczana są na niesienie pierwszej pomocy poszkodowanym (lekarstwa, koce, namioty, żywność). Później Caritas Polska rozpocznie budowę sierocińców dla dzieci. 

Źródło: inTARnet.pl

Dobiega końca akcja zbierania ofiar pieniężnych w kościołach diecezji tarnowskiej na pomoc mieszkańcom kilku azjatyckich krajów poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi i fal tsunami. Jak poinformował nas Dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej, która zajmuje się koordynacją zbiórki, na konto wpłynęło dotychczas blisko 600.000 zł.  Warto przypomnieć, że wkrótce po tragedii, Biskup tarnowski Wiktor Skworc zaapelował do mieszkańców diecezji tarnowskiej o postawę solidarności, pamięć modlitewną i ofiary pieniężne na rzecz poszkodowanych w wybraną niedzielę stycznia. Odpowiedź diecezjan, jak zawsze, była spontaniczna i hojna. Nie po raz pierwszy potwierdziła ona wielką wrażliwości wiernych diecezji tarnowskiej na biedę i cierpienia ludzi oraz była wyrazem głębokiego zrozumienie idei miłosierdzia chrześcijańskiego. Dla wielu zbiórka stała się kolejną okazją do spłaty długu wdzięczności za pomoc, której diecezjanie doświadczali podczas powodzi i wielu nawałnic, jakie w ostatnich latach nawiedzały niektóre rejony naszej diecezji.  Zebrane środki Caritas Diecezji Tarnowskiej przekazuje do Caritas Polska. Obecnie pieniądze te przeznaczana są na niesienie pierwszej pomocy poszkodowanym (lekarstwa, koce, namioty, żywność). Później Caritas Polska rozpocznie budowę sierocińców dla dzieci.  Źródło: inTARnet.pl