1. 7 EDYCJA TYGODNIA KULTURY REGIONALNEJ 23-25 XI 2009 r.

7 EDYCJA TYGODNIA KULTURY REGIONALNEJ 23-25 XI 2009 r.

W ramach tych obchodów organizowane są:
- warsztaty z artystką ludową Panią Marią Pietras
- konkurs wiedzy historycznej
- konkurs publicystyczny dla uczniów, należących do kółka dziennikarskiego
- wystawa prac artysty rzeźbiarza Pana Krzysztofa Kawy ze Świebodzina
- wystawa fotograficzna uczniów „ Miejsce Pamięci Narodowej"

Jak co roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbywają się Dni Kultury Regionalnej, które obejmują szereg spotkań, warsztatów, wystaw i wykładów promujących kulturę regionalną. W tym roku, ze względu na 70-tą rocznice wybuchu II Wojny Światowej, przedstawiany jest temat „ Kampania Wrześniowa i Okupacja na terenie Powiatu Dąbrowskiego w czasie II Wojny Światowej". W ramach tych obchodów organizowane są:- warsztaty z artystką ludową Panią Marią Pietras- konkurs wiedzy historycznej- konkurs publicystyczny dla uczniów, należących do kółka dziennikarskiego- wystawa prac artysty rzeźbiarza Pana Krzysztofa Kawy ze Świebodzina- wystawa fotograficzna uczniów „ Miejsce Pamięci Narodowej" Zakończenie Dni Kultury Regionalnej nastąpi w środę 25 XI o godz. 13-tej uroczystą akademią, po której odbędzie się występ zespołu ludowego „ Nieczajnianie" oraz degustacja potraw regionalnych. Nagrody książkowe dla zwycięzców konkursów ufundował Starosta Dąbrowski Pan Wiesław Krajewski.Sponsorami produktów spożywczych są : F.H.U „ Wieczorek" Pana Ferdynanda Wieczorka i Piekarnia Pana Mariusza Sokołowskiego.