Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 7 Lat koncertów karnawałowych Orkiestry Dętej z Woli Mędrzechowskiej w DDK

7 Lat koncertów karnawałowych Orkiestry Dętej z Woli Mędrzechowskiej w DDK

7 Lat koncertów karnawałowych Orkiestry Dętej z Woli Mędrzechowskiej w DDK

Tegoroczny, cykliczny koncert orkiestry dętej z Woli Mędrzechowskiej w pięknie odnowionej sali widowiskowej Dąbrowskiego Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej rozpoczął obchody jubileuszu 30-lecia działalności zespołu. Koncert był dużym wydarzeniem artystycznym, przyciągnął – jak zwykle – bardzo liczną publiczność. Na widowni nie zabrakło też przedstawicieli samorządu lokalnego: Krzysztofa Korca – Wójta Mędrzechowa, Dariusza Lizaka Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dąbrowie i Barbary Pobiegło Sekretarza Gminy Mędrzechów. Chętnych do wysłuchania wspaniałych  i trudnych w wykonaniu aranżacji największych hitów z 7-letniej historii występów w „Sokole” było tak wielu, że trzeba było dostawiać krzesła.

Koncert był okazją do debiutu Wojciecha Kuty w roli akustyka obsługującego nowy nabytek Dąbrowskiego Domu Kultury – mikser cyfrowy (poradził sobie bardzo dobrze) i kompletu robiących spore wrażenie na widowni świateł efektowych LED. Imprezę poprowadził Paweł Chojnowski Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury, gospodarz obiektu, nie szczędząc pochwał i komplementów licznej i zdyscyplinowanej drużynie muzyków z Woli, ludzi z ogromnym zaangażowaniem i pasją (znakomita większość z nich to amatorzy, uczący się panowania nad „dęciakami” na próbach w Woli). Orkiestrę poprowadził niezawodny i profesjonalny dyrygent, ojciec sukcesów artystycznych zespołu w jego wspaniałej historii – Andrzej Komorowski.

Orkiestra z Woli Mędrzechowskiej zagrała szlagiery filmowe („Piraci z Karaibów”, „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”, „Vabank”), wielkie przeboje muzyki rockowej i ballady („Final countdown”, „Magic in the air”, „Mambo nr 5”, „We are the champions”, „It's my life”, „Hallelujah”, „El condor pasa”). Solówkami popisywali się: Wojciech Orszulak (trąbka), Piotr Woźniak (Fletnia Pana) i Przemysław Dynak (perkusja). Owacje na stojąco, podwójne bisy to satysfakcja dla zespołu i organizatorów koncertu. Wiele pracy przygotowawczej wykonała Joanna Mączka – Prezes Orkiestry.

Koncert dostarczył widzom ogrom wrażeń i wzruszeń estetycznych, w piękny sposób otworzył obchody jubileuszu zespołu, których finał odbędzie się w lipcu 2019 roku.

DDK

Tegoroczny, cykliczny koncert orkiestry dętej z Woli Mędrzechowskiej w pięknie odnowionej sali widowiskowej Dąbrowskiego Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej rozpoczął obchody jubileuszu 30-lecia działalności zespołu. Koncert był dużym wydarzeniem artystycznym, przyciągnął – jak zwykle – bardzo liczną publiczność. Na widowni nie zabrakło też przedstawicieli samorządu lokalnego: Krzysztofa Korca – Wójta Mędrzechowa, Dariusza Lizaka Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dąbrowie i Barbary Pobiegło Sekretarza Gminy Mędrzechów. Chętnych do wysłuchania wspaniałych  i trudnych w wykonaniu aranżacji największych hitów z 7-letniej historii występów w „Sokole” było tak wielu, że trzeba było dostawiać krzesła. Koncert był okazją do debiutu Wojciecha Kuty w roli akustyka obsługującego nowy nabytek Dąbrowskiego Domu Kultury – mikser cyfrowy (poradził sobie bardzo dobrze) i kompletu robiących spore wrażenie na widowni świateł efektowych LED. Imprezę poprowadził Paweł Chojnowski Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury, gospodarz obiektu, nie szczędząc pochwał i komplementów licznej i zdyscyplinowanej drużynie muzyków z Woli, ludzi z ogromnym zaangażowaniem i pasją (znakomita większość z nich to amatorzy, uczący się panowania nad „dęciakami” na próbach w Woli). Orkiestrę poprowadził niezawodny i profesjonalny dyrygent, ojciec sukcesów artystycznych zespołu w jego wspaniałej historii – Andrzej Komorowski. Orkiestra z Woli Mędrzechowskiej zagrała szlagiery filmowe („Piraci z Karaibów”, „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”, „Vabank”), wielkie przeboje muzyki rockowej i ballady („Final countdown”, „Magic in the air”, „Mambo nr 5”, „We are the champions”, „It's my life”, „Hallelujah”, „El condor pasa”). Solówkami popisywali się: Wojciech Orszulak (trąbka), Piotr Woźniak (Fletnia Pana) i Przemysław Dynak (perkusja). Owacje na stojąco, podwójne bisy to satysfakcja dla zespołu i organizatorów koncertu. Wiele pracy przygotowawczej wykonała Joanna Mączka – Prezes Orkiestry. Koncert dostarczył widzom ogrom wrażeń i wzruszeń estetycznych, w piękny sposób otworzył obchody jubileuszu zespołu, których finał odbędzie się w lipcu 2019 roku. DDK