Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 8 listopada uroczyste upamiętnienie cmentarza żydowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej

8 listopada uroczyste upamiętnienie cmentarza żydowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej

8 listopada uroczyste upamiętnienie cmentarza żydowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej

8 listopada 2023 r. o godz.12:00 na cmentarzu żydowskim w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się niezwykła uroczystość upamiętnienia tego miejsca. Inicjatorem i głównym organizatorem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie we współpracy partnerskiej z Dąbrowskim Domem Kultury. Koordynatorem jest Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK, administrator OSK, kustosz i przewodnik muzealny po dąbrowskiej synagodze.

Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach projektu „Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe” współfinansowanego przez Liechtenstein, Islandię i Norwegię w ramach Funduszu EOG i ze środków krajowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kluczowym momentem uroczystości będzie położenie symbolicznych kamyczków na nagrobkach (zgodnie z żydowską tradycją pogrzebową) oraz zapalenie zniczy pod Pomnikiem Ofiar Holocaustu.

Wydarzeniu towarzyszą warsztaty edukacyjne dla czterech grup wiekowych dzieci i młodzieży szkolnej, prowadzone przez Monikę Chojnacką - edukatora z Muzeum Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Odbyły się one w OSK 26-27 października.

źródło: Dąbrowski Dom Kultury/ Ośrodek Spotkania Kultur

 

8 listopada 2023 r. o godz.12:00 na cmentarzu żydowskim w Dąbrowie Tarnowskiej odbędzie się niezwykła uroczystość upamiętnienia tego miejsca. Inicjatorem i głównym organizatorem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie we współpracy partnerskiej z Dąbrowskim Domem Kultury. Koordynatorem jest Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK, administrator OSK, kustosz i przewodnik muzealny po dąbrowskiej synagodze. Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach projektu „Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe” współfinansowanego przez Liechtenstein, Islandię i Norwegię w ramach Funduszu EOG i ze środków krajowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kluczowym momentem uroczystości będzie położenie symbolicznych kamyczków na nagrobkach (zgodnie z żydowską tradycją pogrzebową) oraz zapalenie zniczy pod Pomnikiem Ofiar Holocaustu. Wydarzeniu towarzyszą warsztaty edukacyjne dla czterech grup wiekowych dzieci i młodzieży szkolnej, prowadzone przez Monikę Chojnacką - edukatora z Muzeum Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Odbyły się one w OSK 26-27 października. źródło: Dąbrowski Dom Kultury/ Ośrodek Spotkania Kultur