Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 8,6 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych dla samorządów powiatu dąbrowskiego

8,6 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych dla samorządów powiatu dąbrowskiego

8,6 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych dla samorządów powiatu dąbrowskiego

Samorządy z terenu powiatu dąbrowskiego po raz kolejny otrzymały wsparcie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – III edycja (PGR). Jest ono przeznaczone na przebudowę dróg oraz częściową modernizację oczyszczalni ścieków.

O to bezzwrotne dofinansowanie inwestycji w III edycji mogły ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego, na których terenie funkcjonowały przed laty PGR-y.

Powiat Dąbrowski pozyskał 3 8700 000 zł na remont ciągu dróg powiatowych Ujście Jezuickie - Borusowa oraz Zawierzbie – Kozłów – Szczucin.

Środki pieniężne trafiły również do gmin:

Gręboszów:

  • 490 000 zł na przebudowę drogi w Borusowej
  • 320 000 zł na przebudowę drogi w Karsach i Borusowej

Olesno:

  • 1 960 000 zł na I etap modernizacji oczyszczalni ścieków w Oleśnie

Szczucin:

  • 1 958 432 zł na przebudowę ul. Ks. M. Bracha w Szczucinie

Samorząd Powiatu Dąbrowskiego składa serdeczne podziękowania wszystkim,
którzy wspierają działania i inwestycje służące rozwojowi naszego regionu.

Samorządy z terenu powiatu dąbrowskiego po raz kolejny otrzymały wsparcie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – III edycja (PGR). Jest ono przeznaczone na przebudowę dróg oraz częściową modernizację oczyszczalni ścieków. O to bezzwrotne dofinansowanie inwestycji w III edycji mogły ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego, na których terenie funkcjonowały przed laty PGR-y. Powiat Dąbrowski pozyskał 3 8700 000 zł na remont ciągu dróg powiatowych Ujście Jezuickie - Borusowa oraz Zawierzbie – Kozłów – Szczucin. Środki pieniężne trafiły również do gmin: Gręboszów: 490 000 zł na przebudowę drogi w Borusowej 320 000 zł na przebudowę drogi w Karsach i Borusowej Olesno: 1 960 000 zł na I etap modernizacji oczyszczalni ścieków w Oleśnie Szczucin: 1 958 432 zł na przebudowę ul. Ks. M. Bracha w Szczucinie Samorząd Powiatu Dąbrowskiego składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspierają działania i inwestycje służące rozwojowi naszego regionu.