1. 90-lecia Klubu „DĄBROVIA”

90-lecia Klubu „DĄBROVIA”

Statuetkę LZS otrzymali:
Stanisław Początek Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej
Marek Minorczyk Z-ca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej
Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski
Robert Pantera Wicestarosta Dąbrowski
Agata Bulwa
Stanisław Węc
Marek Slaga
Jan Pisarski

Medal 65 – lecia LZS otrzymali:
Jerzy Kozak
Grażyna Gawlik Kierownik MGOSiR w Dąbrowie Tarnowskiej
Stanisław Aksamit – Prezes Klubu „DĄBROVIA"

Złotą Odznakę Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej otrzymali:
Roman Przdział
Jan Brzychczy
Józef Brzychczy
Zbigniew Korzec
Zbigniew Morawiec

Srebrną Odznakę Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej otrzymali:
Jacek Wątroba
Paweł Piotrowicz
Katarzyna Mickiewicz

Srebrną odznakę LZS otrzymali:
Marcin Dzięgiel
Tomasz Dzięgiel
Dawid Kot

Złotą Odznakę ZLZS otrzymali:
Paweł Trzpil
Grzegorz Trzpil
Jarosław Zowa

Złotą Odznakę LZS otrzymał:
Grzegorz Ogorzelec

Puchar okolicznościowy RP LZS Tarnów otrzymał:
Jerzy Bączek

Puchar od Małopolskiego Związku Piłki Nożnej otrzymał:
Tadeusz Kwiatkowski

W dniach 7-8 lipca w Dąbrowie Tarnowskiej obchodzono Jubileusz 90 – lecia Miejsko-Ludowego Klubu Sportowego „DĄBROVIA".W uroczystościach udział wzięli m.in.: Stanisław Początek Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej , Marek Minorczyk Z-ca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, Władysław Knutelski Przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski, Robert Pantera Wicestarosta, Przedstawiciele Małopolskiego Tarnowskiego Związku Piłki Nożnej oraz Ludowych Zespołów Sportowych. Obchody jubileuszu rozpoczęły się 7 lipca br. uroczystą Mszą Św., w Kościele p.w. Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej. Następnie rozegrano towarzyskie spotkania pomiędzy „DĄBROVIĄ" i Wisłą Szczucin oraz mecz pomiędzy zawodnikami klubu „DĄBROVIA", a ich żonami narzeczonymi i koleżankami. W niedzielę uroczystości rozpoczęły się od okolicznościowych przemówień Stanisława Aksamita Prezesa Klubu, Stanisława Początka Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej oraz Tadeusza Kwiatkowskiego Starosty Dąbrowskiego. „DĄBROVIA jest nierozerwalnie związana z Naszą Małą Ojczyzną, wrosła w jej historię, znajdując trwałe miejsce w sercach wielu pokoleń mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego. Mając w pamięci wciąż żywe wspomnienia z licznych przedsięwzięć, będących świadectwem aktywności i zaangażowania środowiska sportowego, pragniemy w tym wyjątkowym dniu, podziękować Panu Prezesowi i wszystkim Członkom Klubu za pasję, trud i oddanie idei upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Ten wspaniały Jubileusz jest także okazją do podsumowania i przywołania wspomnień o sportowcach, a także o wszystkich tych, którzy przyczynili się do stworzenia bogatej historii DĄBROVII. Życzymy, aby kolejne lata obfitowały we wspaniałe sukcesy, talenty sportowe, hojnych sponsorów i sympatyków sportu." – powiedział Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski, wręczając w imieniu samorządu Powiatu Dąbrowskiego Stanisławowi Aksamitowi Prezesowi DĄBROVII adres okolicznościowy. Następnie zaproszeni goście oraz sympatycy Klubu dokonali wpisów do Księgi Pamiątkowej i symbolicznego „wbicia gwoździa". Podczas jubileuszu przedstawiciele Ludowych Zespołów Sportowych oraz Okręgowego Związku Piłki Nożnej wręczyli puchary, statuetki oraz odznaczenia dla działaczy i zawodników „DĄBROVII". Statuetkę LZS otrzymali:Stanisław Początek Burmistrz Dąbrowy TarnowskiejMarek Minorczyk Z-ca Burmistrza Dąbrowy TarnowskiejTadeusz Kwiatkowski Starosta DąbrowskiRobert Pantera Wicestarosta DąbrowskiAgata BulwaStanisław WęcMarek SlagaJan Pisarski Medal 65 – lecia LZS otrzymali:Jerzy KozakGrażyna Gawlik Kierownik MGOSiR w Dąbrowie TarnowskiejStanisław Aksamit – Prezes Klubu „DĄBROVIA" Złotą Odznakę Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej otrzymali:Roman PrzdziałJan BrzychczyJózef BrzychczyZbigniew KorzecZbigniew Morawiec Srebrną Odznakę Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej otrzymali:Jacek WątrobaPaweł PiotrowiczKatarzyna Mickiewicz Srebrną odznakę LZS otrzymali:Marcin DzięgielTomasz DzięgielDawid Kot Złotą Odznakę ZLZS otrzymali:Paweł TrzpilGrzegorz TrzpilJarosław Zowa Złotą Odznakę LZS otrzymał:Grzegorz Ogorzelec Puchar okolicznościowy RP LZS Tarnów otrzymał:Jerzy Bączek Puchar od Małopolskiego Związku Piłki Nożnej otrzymał:Tadeusz Kwiatkowski Podczas obchodów 90-lecia Klubu, rozegrano także mecz towarzyski; „Dąbrovia" – „Okocimski" Brzesko, który zakończył się wynikiem 2-8. Uroczystości zakończyła zabawa taneczna. Zarząd Klubu dziękuje przedsiębiorcom i wszystkim osobom, które pomogły zorganizować tą imprezę. Miejsko Ludowy Klun Sportowy – „DĄBROVIA" – Dąbrowa Tarnowska został założony w 1922 roku z inicjatywy uczniów starszych klas Prywatnego Gimnazjum Koedukacyjnego. Zorganizowali oni gimnazjalną drużynę piłkarską, która przekształciła się w Sokoli Klub Sportowy Dąbrovia. Działalność Klubu przerwała wojna, ale już w kilka miesięcy po jej zakończeniu reaktywowano działalność sportową. W chwili obecnej w klubie działają sekcje piłki nożnej: młodzików, trampkarzy, juniorów młodszych i starszych, 2 drużyny seniorów, sekcja łucznicza, sekcja pływacka, a od kliku miesięcy działa dzięki wybudowaniu Hali Widowiskowo-Sportowej im. agaty Mróz Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, sekcja siatkówki i koszykówki. Dla najmłodszych sportowców prowadzona jest także szkółka piłki nożnej. W sumie Klub Dąbrovia zrzesza 400 zawodników.Szczególnie w historię klubu wpisały się sukcesy sekcji łuczniczej, założonej w 1951 roku. Klub prowadzi szeroką i aktywną działalność szkoleniową z dziećmi i młodzieżą. Do realizacji powyższych zadań klub ściśle współpracuje zarówno z władzami Dąbrowy Tarnowskiej jak i Powiatu Dąbrowskiego.