Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. 90-lecie OSP w Żelazówce

90-lecie OSP w Żelazówce

90-lecie OSP w Żelazówce

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelazówce obchodziła jubileusz 90 – lecia powstania. Z tej okazji 17 października 2020 roku w kościele parafialnym pw. Św. Wincentego à Paulo w Żelazówce odbyła się Msza Święta w intencji założycieli i zmarłych druhów, a także wszystkich członków należących obecnie do tej jednostki. Sprawował ją proboszcz tutejszej parafii ksiądz Marek Lasek.

Zgromadzili się na niej druhowie jednostki na czele z Prezesem Zarządu Mateuszem Barabaszem oraz Naczelnikiem Zbigniewem Pytką, a także mieszkańcy Żelazówki i Brnika.

W uroczystości udział wzięli również Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Członek Zarządu Powiatu Dąbrowskiego Andrzej Giza, którzy w imieniu samorządu powiatowego przekazali okolicznościowe życzenia i podziękowania za ich codzienny trud i pomoc mieszkańcom w obliczu zagrożenia.

Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa oraz wprowadzone zasady reżimu sanitarnego uroczystość miała skromny charakter.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelazówce obchodziła jubileusz 90 – lecia powstania. Z tej okazji 17 października 2020 roku w kościele parafialnym pw. Św. Wincentego à Paulo w Żelazówce odbyła się Msza Święta w intencji założycieli i zmarłych druhów, a także wszystkich członków należących obecnie do tej jednostki. Sprawował ją proboszcz tutejszej parafii ksiądz Marek Lasek. Zgromadzili się na niej druhowie jednostki na czele z Prezesem Zarządu Mateuszem Barabaszem oraz Naczelnikiem Zbigniewem Pytką, a także mieszkańcy Żelazówki i Brnika. W uroczystości udział wzięli również Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Członek Zarządu Powiatu Dąbrowskiego Andrzej Giza, którzy w imieniu samorządu powiatowego przekazali okolicznościowe życzenia i podziękowania za ich codzienny trud i pomoc mieszkańcom w obliczu zagrożenia. Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa oraz wprowadzone zasady reżimu sanitarnego uroczystość miała skromny charakter.