Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Ks. dr hab. Jan Bartoszek mianowany diecezjalnym duszpasterzem parlamentarzystów i samorządowców

Ks. dr hab. Jan Bartoszek mianowany diecezjalnym duszpasterzem parlamentarzystów i samorządowców

Ks. dr hab. Jan Bartoszek mianowany diecezjalnym duszpasterzem parlamentarzystów i samorządowców

Decyzją biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża na diecezjalnego duszpasterza parlamentarzystów i samorządowców został powołany ks. dr hab. Jan Bartoszek.

To realizacja postulatu, jaki był wyrażany przez samorządowców podczas ubiegłorocznego adwentowego dnia skupienia. Jest to też forma troski biskupa o ludzi oddanych służbie lokalnej społeczności” – wyjaśnia ks. Bartoszek.

Nowy diecezjalny duszpasterz parlamentarzystów i samorządowców dodaje, że posługa wśród osób pełniących ważne funkcje społeczne, wykonujących obowiązki związane z dużą odpowiedzialnością i stresem oraz narażeniem na krytykę społeczną ma ich integrować i wspierać duchowo. W ramach tej formacji zainteresowani samorządowcy i parlamentarzyści z regionu będą mogli wziąć udział w rekolekcjach zamkniętych, wspólnej pielgrzymce do sanktuarium św. Kingi - patronki samorządowców, które znajduje się na terenie naszej diecezji w Starym Sączu oraz korzystać na co dzień ze wsparcia duchowego swojego duszpasterza.

Od 1 września 2020 roku Ks. Jan Bartoszek będzie również pełnił funkcję dyrektora radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Ks. dr hab. Jan Bartoszek urodził się 9 czerwca 1979 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w 2004 roku. Od 2010 roku jest  Asystentem Kościelnym Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. To wieloletni wicedyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, redaktor „Materiałów Homiletycznych”. Jest członkiem Stowarzyszenia Pastoralistów Polskich. Ks. Jan Bartoszek napisał wiele książek, opracowań i artykułów o tematyce duszpasterskiej. Jest autorem pięknego albumu wydanego w 2016 roku z okazji 1050 – lecia chrztu Polski pn. „Parafialny Jordan. Chrzcielnice Diecezji Tarnowskiej” oraz inicjatorem wyjątkowego albumu pn. „Ziemia świętych i błogosławionych. Relikwie i relikwiarze Diecezji Tarnowskiej” wydanego w 2018 roku celem upamiętnienia wydarzeń i postaci związanych z walką o niepodległą Polskę. Podczas Jubileuszu Miłosierdzia Papież Franciszek mianował go Misjonarzem Miłosierdzia. Wraz z Akcją Katolicką prowadzi od kilku lat Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Jest również postulatorem procesu beatyfikacyjnego ks. Bernardyna Dziedziaka – byłego Proboszcza z Ujanowic.

Księdzu dr hab. Janowi Bartoszkowi składamy słowa uznania
z okazji mianowania na diecezjalnego duszpasterza parlamentarzystów i samorządowców.
Życzymy dużo zdrowia i sił w wypełnianiu tej wyjątkowej misji
na rzecz osób pełniących ważne funkcje społeczne i oddanych służbie naszej lokalnej społeczności.

Gratulujemy również objęcia stanowiska Dyrektora Radia RDN
i życzymy, spełnienia wszelkich planów, realizacji ciekawych inicjatyw
na rzecz mieszkańców naszego regionu
oraz owocnej współpracy z lokalnymi samorządowcami.

Źródło: www.tarnow.gosc.pl, www.dt.diecezja.tarnow.pl

Decyzją biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża na diecezjalnego duszpasterza parlamentarzystów i samorządowców został powołany ks. dr hab. Jan Bartoszek. „To realizacja postulatu, jaki był wyrażany przez samorządowców podczas ubiegłorocznego adwentowego dnia skupienia. Jest to też forma troski biskupa o ludzi oddanych służbie lokalnej społeczności” – wyjaśnia ks. Bartoszek. Nowy diecezjalny duszpasterz parlamentarzystów i samorządowców dodaje, że posługa wśród osób pełniących ważne funkcje społeczne, wykonujących obowiązki związane z dużą odpowiedzialnością i stresem oraz narażeniem na krytykę społeczną ma ich integrować i wspierać duchowo. W ramach tej formacji zainteresowani samorządowcy i parlamentarzyści z regionu będą mogli wziąć udział w rekolekcjach zamkniętych, wspólnej pielgrzymce do sanktuarium św. Kingi - patronki samorządowców, które znajduje się na terenie naszej diecezji w Starym Sączu oraz korzystać na co dzień ze wsparcia duchowego swojego duszpasterza. Od 1 września 2020 roku Ks. Jan Bartoszek będzie również pełnił funkcję dyrektora radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Ks. dr hab. Jan Bartoszek urodził się 9 czerwca 1979 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w 2004 roku. Od 2010 roku jest  Asystentem Kościelnym Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. To wieloletni wicedyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, redaktor „Materiałów Homiletycznych”. Jest członkiem Stowarzyszenia Pastoralistów Polskich. Ks. Jan Bartoszek napisał wiele książek, opracowań i artykułów o tematyce duszpasterskiej. Jest autorem pięknego albumu wydanego w 2016 roku z okazji 1050 – lecia chrztu Polski pn. „Parafialny Jordan. Chrzcielnice Diecezji Tarnowskiej” oraz inicjatorem wyjątkowego albumu pn. „Ziemia świętych i błogosławionych. Relikwie i relikwiarze Diecezji Tarnowskiej” wydanego w 2018 roku celem upamiętnienia wydarzeń i postaci związanych z walką o niepodległą Polskę. Podczas Jubileuszu Miłosierdzia Papież Franciszek mianował go Misjonarzem Miłosierdzia. Wraz z Akcją Katolicką prowadzi od kilku lat Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II. Jest również postulatorem procesu beatyfikacyjnego ks. Bernardyna Dziedziaka – byłego Proboszcza z Ujanowic. Księdzu dr hab. Janowi Bartoszkowi składamy słowa uznania z okazji mianowania na diecezjalnego duszpasterza parlamentarzystów i samorządowców. Życzymy dużo zdrowia i sił w wypełnianiu tej wyjątkowej misji na rzecz osób pełniących ważne funkcje społeczne i oddanych służbie naszej lokalnej społeczności. Gratulujemy również objęcia stanowiska Dyrektora Radia RDN i życzymy, spełnienia wszelkich planów, realizacji ciekawych inicjatyw na rzecz mieszkańców naszego regionu oraz owocnej współpracy z lokalnymi samorządowcami. Źródło: www.tarnow.gosc.pl, www.dt.diecezja.tarnow.pl