Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Złoty Dąb Powiatu Dąbrowskiego dla OSP Szczucin

Złoty Dąb Powiatu Dąbrowskiego dla OSP Szczucin

Złoty Dąb Powiatu Dąbrowskiego dla OSP Szczucin

4 października 2019 roku w Stanicy Turystycznej w Zespole Dworsko-Parkowym w Brniu odbyła się Gala Finałowa Plebiscytu „Złoty Dąb Powiatu Dąbrowskiego 2019” na najprężniej działającą Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie dąbrowskim w połączeniu z Balem Seniora, w ramach projektu „Aktywny Powiat – Aktywny Senior” realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

W tym dniu w powiatowej instytucji kultury zgromadzili się m.in.: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Burmistrz Szczucina Jan Sipior, Wójt Gminy Bolesław Kazimierz Olearczyk, Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec, wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej st. bryg. Krzysztof Kolarczyk, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej kpt. Krzysztof Romański, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Dąbrowie Tarnowskiej Ryszard Pikul, Dyrektor Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu Małgorzata Bułat, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz druhowie z powiatu dąbrowskiego.

Wszystkich gości powitała naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej Mariola Smolorz. Następnie w imieniu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego do zebranych zwrócił się starosta Lesław Wieczorek , który podziękował druhom za ich codzienną, pełną poświęcenia, pracę na rzecz drugiego człowieka.

O Złoty Dąb Powiatu Dąbrowskiego w internetowym głosowaniu walczyło pięć Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które łącznie otrzymały 440 głosów.

Zwycięzcą plebiscytu została Ochotnicza Straż Pożarna  w Szczucinie, która otrzymała 177głosów. Drugie miejsce zajęła Ochotnicza Straż Pożarna w Kannie, na którą głosowało 85 osób. Trzecie miejsce zdobyła Ochotnicza straż Pożarna w Bolesławiu, która otrzymała 78 głosów. Czwarte miejsce przypadło Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleśnie, która otrzymała 67 głosów. Piąte miejsce zajęła Ochotnicza Straż Pożarna  w Radgoszczy, na którą internauci oddali 33 głosy.

Wszystkie Jednostki otrzymały z rąk starosty dyplomy, a zwycięska Jednostka statuetkę „Złoty Dąb Powiatu Dąbrowskiego 2019” wykonaną przez Stanisława Strońskiego – artystę, plastyka z Dąbrowy Tarnowskiej. Podczas gali finałowej plebiscytu, wszyscy goście obejrzeli film o Jednostkach, które brały udział w głosowaniu. Na zakończenie zebrani wysłuchali mini recital w wykonaniu Aleksandry Rustowicz i Agnieszki Leżoń – tegorocznych laureatek Powiatowego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu.

Uroczystość wzbogaciła wystawa fotograficzna prezentująca działalność Jednostek OSP biorących udział w plebiscycie. Relację z wydarzenia można obejrzeć na stronie internetowej www.tarnowska.tv

afol/gd

4 października 2019 roku w Stanicy Turystycznej w Zespole Dworsko-Parkowym w Brniu odbyła się Gala Finałowa Plebiscytu „Złoty Dąb Powiatu Dąbrowskiego 2019” na najprężniej działającą Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie dąbrowskim w połączeniu z Balem Seniora, w ramach projektu „Aktywny Powiat – Aktywny Senior” realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. W tym dniu w powiatowej instytucji kultury zgromadzili się m.in.: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Burmistrz Szczucina Jan Sipior, Wójt Gminy Bolesław Kazimierz Olearczyk, Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec, wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej st. bryg. Krzysztof Kolarczyk, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej kpt. Krzysztof Romański, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Dąbrowie Tarnowskiej Ryszard Pikul, Dyrektor Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu Małgorzata Bułat, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz druhowie z powiatu dąbrowskiego. Wszystkich gości powitała naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej Mariola Smolorz. Następnie w imieniu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego do zebranych zwrócił się starosta Lesław Wieczorek , który podziękował druhom za ich codzienną, pełną poświęcenia, pracę na rzecz drugiego człowieka. O Złoty Dąb Powiatu Dąbrowskiego w internetowym głosowaniu walczyło pięć Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które łącznie otrzymały 440 głosów. Zwycięzcą plebiscytu została Ochotnicza Straż Pożarna  w Szczucinie, która otrzymała 177głosów. Drugie miejsce zajęła Ochotnicza Straż Pożarna w Kannie, na którą głosowało 85 osób. Trzecie miejsce zdobyła Ochotnicza straż Pożarna w Bolesławiu, która otrzymała 78 głosów. Czwarte miejsce przypadło Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleśnie, która otrzymała 67 głosów. Piąte miejsce zajęła Ochotnicza Straż Pożarna  w Radgoszczy, na którą internauci oddali 33 głosy. Wszystkie Jednostki otrzymały z rąk starosty dyplomy, a zwycięska Jednostka statuetkę „Złoty Dąb Powiatu Dąbrowskiego 2019” wykonaną przez Stanisława Strońskiego – artystę, plastyka z Dąbrowy Tarnowskiej. Podczas gali finałowej plebiscytu, wszyscy goście obejrzeli film o Jednostkach, które brały udział w głosowaniu. Na zakończenie zebrani wysłuchali mini recital w wykonaniu Aleksandry Rustowicz i Agnieszki Leżoń – tegorocznych laureatek Powiatowego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu. Uroczystość wzbogaciła wystawa fotograficzna prezentująca działalność Jednostek OSP biorących udział w plebiscycie. Relację z wydarzenia można obejrzeć na stronie internetowej www.tarnowska.tv afol/gd