1. AK-owskie spotkanie opłatkowo-noworoczne

AK-owskie spotkanie opłatkowo-noworoczne

12 stycznia 2023 roku w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie odbyło się AK-owskie spotkanie opłatkowo-noworoczne, które tradycyjnie zgromadziło zrzeszonych w Światowym Związku Żołnierzy Armii Krajowej z regionu tarnowskiego, a także samorządowców, przedstawicieli służ mundurowych, stowarzyszeń i organizacji kombatanckich, dyrektorów szkół i OHP w Tarnowie, przedstawicieli Muzeum Okręgowego w Tarnowie i opiekunów Klubów Historycznych im. Armii Krajowej. Nie zabrakło również Honorowego Prezesa Okręgu Tarnowskiego gen. bryg. Zdzisława Baszaka, który wręczył okolicznościowe medale ustanowione z okazji 80. rocznicy przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Z ramienia samorządu powiatowego w wydarzeniu uczestniczył Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk. Spotkanie otwarli Wiceprezes ŚZŻAK Okręgu Tarnów Maciej Małozięć wraz z Dyrektor Zespołu Szkół Niepublicznych w Tarnowie Anną Bieniasz. Modlitwę natomiast poprowadzili kapelani ŚZŻAK ks. Zbigniew Guzy i o. Kazimierz Głaz. Jak co roku uroczystości towarzyszyła świąteczna atmosfera pełna życzeń na Nowy Rok, a także rozmowy o żołnierzach 16. Pułku Piechoty „Ziemi Tarnowskiej” i walce konspiracyjnej.