Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Akcja dąbrowskich policjantów "Patrz w lusterka motocykle są wszędzie"

Akcja dąbrowskich policjantów "Patrz w lusterka motocykle są wszędzie"

Akcja dąbrowskich policjantów

W dniu 16 kwietnia br. policjanci dąbrowskiej „drogówki" wraz z Grupą Motocyklową „POWIŚLE" aktywnie włączyli się w akcję Polskiego Ruchu Motocyklowego pod nazwą „Patrz w lusterka motocykle są wszędzie".

Akcja ta została przeprowadzona na drodze krajowej nr 73 w m. Żelazówka.

Założeniem akcji było uświadomienie i przypomnienie kierowcom, że wśród uczestników ruchu drogowego są również kierujący jednośladami, których trudniej jest dostrzec na drodze niż jadący samochód. Dlatego też należy bacznie obserwować otoczenie pojazdu w lusterkach, szczególnie przy podjęciu decyzji o wykonywaniu manewrów na drodze np. wyprzedzania, skręcania itp.

files/aktualnosci/2016/04_Kwiecien/19_Akcja_Patrz_w_lusterka_motocykle_sa_wszedzie/img_3671.jpg

Kierowcy, którzy zostali zatrzymani do kontroli przez funkcjonariuszy Policji, po zakończonej kontroli drogowej mieli możliwość porozmawiać z motocyklistami z grupy motocyklowej Powiśle od, których otrzymywali naklejki na pojazdy o treści: „Patrz w lusterka motocykle są wszędzie".

KPP w Dąbrowie Tarnowskiej/KL

W dniu 16 kwietnia br. policjanci dąbrowskiej „drogówki" wraz z Grupą Motocyklową „POWIŚLE" aktywnie włączyli się w akcję Polskiego Ruchu Motocyklowego pod nazwą „Patrz w lusterka motocykle są wszędzie". Akcja ta została przeprowadzona na drodze krajowej nr 73 w m. Żelazówka. Założeniem akcji było uświadomienie i przypomnienie kierowcom, że wśród uczestników ruchu drogowego są również kierujący jednośladami, których trudniej jest dostrzec na drodze niż jadący samochód. Dlatego też należy bacznie obserwować otoczenie pojazdu w lusterkach, szczególnie przy podjęciu decyzji o wykonywaniu manewrów na drodze np. wyprzedzania, skręcania itp. Kierowcy, którzy zostali zatrzymani do kontroli przez funkcjonariuszy Policji, po zakończonej kontroli drogowej mieli możliwość porozmawiać z motocyklistami z grupy motocyklowej Powiśle od, których otrzymywali naklejki na pojazdy o treści: „Patrz w lusterka motocykle są wszędzie". KPP w Dąbrowie Tarnowskiej/KL