Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Akcja „Drugie życie dla choinki”

Akcja „Drugie życie dla choinki”

Akcja „Drugie życie dla choinki”

W poprzednim artykule wspominaliśmy o zasadach jakimi powinniśmy się kierować przy zakupie drzewka aby mieć pewność, że choinka będzie nam towarzyszyła przez całe Święta. Dzisiaj chcemy przybliżyć zasady pielęgnacji i dekorowania świątecznego drzewka.

  • Po przyniesieniu do domu oczyść drzewko i pamiętaj o zaaklimatyzowaniu. Drzewka nie tolerują dużych zmian temperatur,
  • Należy pamiętać, że choinka nie powinna stać blisko źródeł ciepła, również na ogrzewanej podłodze, a także pamiętać o codziennym sprawdzaniu poziomu wody. Choinka odpowiednio nawodniona nie będzie gubiła igieł tak szybko jak przesuszona,
  • Warto raz na jakiś czas dodać do wody specjalne odżywki, aby dostarczyć choince niezbędnych minerałów,
  • Przy ozdabianiu pamiętaj o światełkach LED które generują mniej ciepła od standardowego  oświetlenia, a przy okazji pozwolą zaoszczędzić trochę energii,
  • Najlepiej aby ozdoby były delikatne, a także nie pokrywaj choinki nabłyszczającymi sprejami czy sztucznym śniegiem.

Pamiętajcie również o bezpieczeństwie swoich pociech. Zabezpieczenie przewodów oraz gniazdek jest bardzo ważne ale nie zapominajcie również o poinformowaniu o zasadach bezpieczeństwa i regułach zachowania w pobliżu choinki.

W poprzednim artykule wspominaliśmy o zasadach jakimi powinniśmy się kierować przy zakupie drzewka aby mieć pewność, że choinka będzie nam towarzyszyła przez całe Święta. Dzisiaj chcemy przybliżyć zasady pielęgnacji i dekorowania świątecznego drzewka. Po przyniesieniu do domu oczyść drzewko i pamiętaj o zaaklimatyzowaniu. Drzewka nie tolerują dużych zmian temperatur, Należy pamiętać, że choinka nie powinna stać blisko źródeł ciepła, również na ogrzewanej podłodze, a także pamiętać o codziennym sprawdzaniu poziomu wody. Choinka odpowiednio nawodniona nie będzie gubiła igieł tak szybko jak przesuszona, Warto raz na jakiś czas dodać do wody specjalne odżywki, aby dostarczyć choince niezbędnych minerałów, Przy ozdabianiu pamiętaj o światełkach LED które generują mniej ciepła od standardowego  oświetlenia, a przy okazji pozwolą zaoszczędzić trochę energii, Najlepiej aby ozdoby były delikatne, a także nie pokrywaj choinki nabłyszczającymi sprejami czy sztucznym śniegiem. Pamiętajcie również o bezpieczeństwie swoich pociech. Zabezpieczenie przewodów oraz gniazdek jest bardzo ważne ale nie zapominajcie również o poinformowaniu o zasadach bezpieczeństwa i regułach zachowania w pobliżu choinki.